17 травня 2023   16:13   290

Прем’єр Албанії на саміті Ради Європи: Це ми маємо дякувати Україні за наш захист

Прем’єр Албанії на саміті Ради Європи: Це ми маємо дякувати Україні за наш захист
Європейські країни мають дякувати Україні, а не вона їм за допомогу, з огляду на те, що український народ робить зараз для Європи.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив премʼєр-міністр Албанії Еді Рама у своєму виступі на саміті Ради Європи у Рейк’явіку.

"Дякуючи Богу, єдність демократичної спільноти Ради Європи у підтримці української визвольної війни та Президента Зеленського є надзвичайною. Албанія ніколи не мала ілюзій щодо природи режиму в Москві, і наші відносини з Москвою не існують з моменту смерті Йосипа Віссаріоновича Сталіна. Не просіть мене пояснювати, як і чому, бо це займе більше часу, ніж наша поїздка до Ісландії", - сказав він.

Рама додав, що від початку війни популярність Путіна в Албанії коливається у межах з 0,7% до 1,2%.

"Албанія дуже маленька, щоб впливати на долю такої вирішальної війни для майбутнього Європи і світу. Але кожна маленька річ, яку ми зробили для України, була зроблена з великою вдячністю до українського опору… Це не Президент Зеленський повинен дякувати нам, а ми повинні дякувати Україні за те, що вона робить для всіх нас і для нашої дорогої Європи", - сказав він.

Албанський прем’єр додав, що із задоволенням підпише угоду про Міжнародний реєстр збитків від російської агресії проти України.

"Благослови, Боже, Європу і Слава Україні!", - завершив Рама свій виступ.

Як повідомляв Укрінформ, на саміті Ради Європи у Рейк’явіку 43 країни і ЄС підписали договір про створення Реєстру збитків, завданих Україні агресією РФ.

Реєстр збитків створюється як платформа для міжурядової співпраці, яка діє в інституційних рамках Ради Європи. Реєстр є юридичною особою відповідно до національного законодавства Королівства Нідерландів і України та розташований фізично в Нідерландах.

Він отримує та обробляє інформацію про вимоги по відшкодуванню збитків та докази, є першим компонентом майбутнього Міжнародного компенсаційного механізму, який буде створено окремим міжнародним договором у співпраці з Україною. Далі буде створено Комісію з розгляду претензій та Компенсаційний фонд.

Будь-яка держава-член або спостерігач Ради Європи та Європейського Союзу, а також будь-яка інша держава, яка проголосувала за резолюцію ГА ООН від 14 листопада 2022 р. може приєднатися до Реєстру.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: