Зараз дуже актуальними є питання інформаційної безпеки та інформаційного забезпечення державою безперебійного доступу жителів України до суспільно важливої інформації.Про це
інформує Донецька обласна державна адміністрація
Адже пропаганда – це один із видів зброї російської влади, яку вона намагається використовувати в Україні. І ми всі бачимо, до чого призводить “руський мир”.
Так, на тимчасово окупованих територіях українські телебачення, радіо, інтернет та звʼязок були першими мішенями. Росія знищує всю нашу інфраструктуру, до якої може дотягтись, щоб заповнити інформаційну тишу пропагандою.
З метою вирішення питання інформаційного забезпечення наша держава, як і планувала, побудувала державний цифровий Мультиплекс МХ-7. Державна мережа цифрового телебачення – це гарантований безкоштовний доступ жителів країни до суспільно важливої інформації.
На сьогодні на Донеччині існує проблема інформаційної ізольованості населення, що проживає вздовж лінії розмежування та на тимчасово окупованих територіях області. Тому важливо, щоб мешканці мали безперебійний доступ до правдивої інформації, зокрема, могли дивитися українське телебачення у будь-якому куточку області.
«Одним із механізмів розв’язання порушених питань є запуск Мультиплексу MX-7, який є суспільно значущий з точки зору забезпечення інформаційної безпеки України та інформаційної стійкості суспільства і держави», – зазначив на нещодавній нараді заступник голови Донецької ОДА Максим Сандига.
Мережа МХ-7 матиме більшу кількість передавальних станцій та кращі енергетичні характеристики, ніж наявні мультиплекси, а отже, приймання сигналу буде доступне і у тих зонах, де зараз він відсутній через недостатній рівень сигналу або особливості рельєфу. Також ввімкнення потужних передавачів у метровому діапазоні збільшить охоплення тимчасово окупованих територій, зокрема в Запорізькій, Херсонській, Донецькій областях.
Треба зазначити, що Мультиплекс МХ-7 має низку переваг над наявними технологіями:
● Діапазон метрових хвиль, який має перевагу перед наявними мережами в дециметровому діапазоні. Хвилі краще проникають у будівлі в умовах великого міста, краще покриття на територіях зі складним горбистим чи гірським рельєфом.
● Мережа містить більше передавальних станцій (158), а передавачі працюватимуть з більшою потужністю відносно наявних мультиплексів, що забезпечить збільшену зону охоплення території телевізійним сигналом.
● Метровий діапазон, на відміну від дециметрового, захищений від перепланувань.
Сигнал надаватиметься у відкритому (некодованому) вигляді. Весь пакет телеканалів буде безкоштовним для глядачів. Всі приймачі, що продаються у торгових мережах, здатні приймати метрові та дециметрові хвилі, а отже, і програми МХ-7.
Для приймання телепрограм МХ-7 необхідно мати:
● телевізор із вбудованим DVB-T2 тюнером або телевізор та сет-топ-бокс DVB-T2 (зовнішній тюнер);
● зовнішню антену метрового діапазону або універсальну (для дециметрового і метрового діапазонів) чи кімнатну, якщо відстань до передавальної станції незначна; якщо залишилась «стара антена» для приймання аналогового мовлення, вона буде здатна приймати сигнал МХ-7 (при підключенні до телевізора із вбудованим або зовнішнім тюнером DVB-T2).
Щодо питання, яку антену придбати, то відповідь однозначна: універсальну, яка прийматиме дециметрові та метрові хвилі.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.