23 травня 2023   09:38   1094

Аналітики вказують, що орки не зможуть реалізувати наступ на північ у бік Слов'янська або на захід у бік Костянтинівки навіть у разі захоплення Бахмута

Аналітики вказують, що орки не зможуть реалізувати наступ на північ у бік Слов'янська або на захід у бік Костянтинівки навіть у разі захоплення Бахмута
Також аналітики американського Інституту вивчення війни припускають, що українські сили відійшли з інших районів Бахмута, крім тих, що прилягають до двох трас, що ведуть в місто.

Окупанти не зможуть реалізувати наступ на північ у бік Слов'янська або на захід у бік Костянтинівки навіть у разі захоплення Бахмута, про який 20 травня заявив засновник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин.

Про це вказують дані американського Інституту вивчення війни.

«Російські регулярні війська, розташовані на північному і південному флангах Бахмута, також навряд чи найближчим часом будуть просуватися на захід у бік Костянтинівки або на північ у бік Слов'янська на тлі українських контратак у Бахмутському районі» , - кажуть в ISW.

Ні сили ПВК «Вагнер», ні російські регулярні війська, будуть не в змозі реалізувати наступальні операції після місяців виснажливих міських боїв за місто, а також через контратаки української армії в Бахмутському районі.

Окупанти, ймовірно, утримують західні адміністративні кордони Бахмута, тоді як ЗСУ, згідно з даними українських військових, контролюють незначну територію південно-західної частини Бахмута навколо траси Т0504. При цьому там не виключають, що армія РФ могла взяти під контроль весь Бахмут.

«Заяви офіційних осіб вказують на те, що українські сили відійшли з інших районів Бахмута, крім тих, що прилягають до двох трас, що ведуть в місто», - розповідають там.

При цьому можлива окупація міста стратегічно не впливає на здатність української армії замикати фланги навколо Бахмута. Без контролю над наземними лініями зв'язку навколо Бахмута, подальші наступальні операції ПВК за межами міста неможливі.

Аналітики ISW вказують, що «вагнерівці» змогли зосередитися на міських боях в Бахмуті за рахунок регулярної армії рф, яка взяла на себе оборону флангів. Наразі обидві військові сили рф виснажені, перші ознаки «втоми» ПВК показували з кінця грудня 2022 року.

У разі реального виведення найманців 25 травня з Бахмута (раніше ротацію ПВК «Вагнер» анонсував Пригожин, вказуючи, що місто утримуватимуть регулярні війська), армія рф буде ще менш схильна до наступальних операцій.

«Поки незрозуміло, чи дійсно Пригожин виведе свої сили з Бахмута, але деякі воєнкори припускають, що в кінці місяця Пригожин перекине "Вагнер" на інший "критичний" фронт», - уточнюють аналітики.
Новини Краматорська
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: