25 травня 2023   18:46   171

ЄС дозволив Росії добудувати свою АЕС в Угорщині – Сійярто

ЄС дозволив Росії добудувати свою АЕС в Угорщині – Сійярто
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Європейська комісія дала зелене світло на подальшу участь "Росатома" в добудові єдиної угорської атомної електростанції "Пакш".

Про це, як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Euronews, Сійярто сказав у четвер перед участю в засіданні міністрів закордонних справ країн ЄС.

Голова угорського МЗС нагадав, що контрактам на будівництво нових блоків АЕС "Пакш" вже дев'ять років, і за цей час змінилися юридичні та технічні обставини.

Для якнайшвидшого завершення будівництва необхідно внести зміни до контрактів, критерії яких були узгоджені в Москві з представниками "Росатома". Ці зміни Будапешт передав до Європейського Союзу для затвердження згідно з європейським законодавством, і Європейська комісія в середу їх схвалила.

Сійярто сказав, що рішення Єврокомісії прискорить реалізацію проєкту "Пакш" і дозволить ввести в експлуатацію "Пакш-2" на початку 2030-х років.

"Ядерна енергетика має вирішальне значення для Угорщини, і будівництво нових блоків АЕС "Пакш" є довгостроковою гарантією безпеки енергопостачання Угорщини", – зазначив він.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: