28 травня 2023   15:37   234

Дефолт скасовується: в США знайшли компроміс

Дефолт скасовується: в США знайшли компроміс
Президент США Джо Байден досягнув домовленості з Конгресом щодо підвищення ліміту держборгу, що дозволить країні нівелювати загрозу дефолту.

Про це повідомляє прес-служба Білого дому в неділю, 28 травня.

Зазначається, що Байден і спікер Палати представників Конгресу Кевін Маккарті досягли попередньої домовленості про припинення дії стелі державного боргу в 31,4 трильйона доларів.

"Спікер Маккарті та я досягли бюджетної угоди. Ця угода - добра звістка для американського народу, тому що вона дозволяє уникнути того, що могло б стати катастрофічним дефолтом і призвело б до економічної рецесії зі спустошенням пенсійних заощаджень і втратою мільйонів робочих місць", - зазначив Байден.

Президент США додав, що текст законопроєкту ще доопрацюють та направлять на затвердження до Палати представників та Сенату. Він закликав обидві палати Конгресу відразу схвалити угоду.

"Я нещодавно розмовляв з президентом по телефону. Після того, як він витратив час і відмовлявся від переговорів протягом місяців, ми досягли принципової угоди, яка є гідною американського народу", - написав Маккарті у Twitter.
Нагадаємо, на сьогодні поріг державного боргу Сполучених Штатів встановлено на рівні 31,4 трлн доларів. Цього ліміту країна досягла у січні 2023 року.

Вперше держборг США перевищив 30 трильйонів доларів у січні 2022 року.
Кореспондент.net
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: