Між Україною і РФ немає спірних територій, щоб там проводити референдуми, довгостроковий мир в Україні означає звільнення територій від російської окупаціїПро це
заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, коментуючи "мирний план" Індонезії, інформує
Цензор.НЕТ.
"Індонезія - важлива країна в регіоні Південно-Східної Азії, яка нині головує в АСЕАН. Минулоріч президент Джоко Відодо - перший із азійських лідерів - відвідав Київ, щоб на власні очі ознайомитися з наслідками російської агресії. Ми цінуємо увагу, яку, вочевидь зробивши висновки із власної історії, Індонезія приділяє питанню відновлення миру в Україні. Водночас між Україною та Російською Федерацією немає спірних територій, щоб там проводити референдуми", - зауважив Ніколенко.
У МЗС наголосили, що, вчинивши акт агресії, РФ окупувала Крим, частини Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, і на окупованих територіях російська армія вчиняє воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид.
"Росія має забратися з українських територій, а Україна - відновити свою територіальну цілісність у міжнародно визнаних кордонах. Альтернативних сценаріїв бути не може", - заявили у відомстві.
Крім того, речник МЗС зазначив, що "припинення вогню, розведення сил на 15-кілометрову відстань та створення демілітаризованої зони теж не спрацюють".
Ніколенко зазначив, що Росія зараз намагається всіляко зірвати український контрнаступ, а припинення вогню без виведення російських військ із території України дасть змогу РФ виграти час і накопичити сили для нової хвилі агресії.
"Довготривалий мир в Україні означає звільнення українських територій від російської окупації. На це і спрямована Формула миру президента України Володимира Зеленського. Запрошуємо Індонезію долучитися до її активного втілення", - закликали в МЗС.
Раніше міністр оборони Індонезії Прабово Субіанто на безпековому форумі в Сінгапурі "Діалог Шангрі-Ла" запропонував "мирний план" для завершення війни в Україні, який передбачає "припинення вогню, створення демілітаризованої зони, коли кожна сторона відходить на 15 км від своїх поточних позицій".
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.