Так голова Донецької обласної військової адміністрації охарактеризував економічні перспективи регіону.Днями прес-служба Донецької обласної військової адміністрації опублікувала замітку, яка чомусь не викликала особливої уваги у регіональних та республіканських ЗМІ, а дарма. Адже в ній, по суті, озвучено перспективи подальшого розвитку Донеччини, і чітко йдеться про те, що Донецька область може втратити свій статус як промисловий центр країни.
"Начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко провів нараду щодо збору врожаю ранніх зернових, участь у якій взяли голови райдержадміністрацій, начальники районних військових адміністрацій, начальники військових адміністрацій населених пунктів, представники обласних організацій, провідні сільгосптоваровиробники, військові, представники поліції та ДСНС", - йдеться у повідомленні.
Далі – пряма цитата:
"Чітко усвідомлюємо, що перші п'ять років після повної деокупації Донеччини буде відбуватись переформатування економічного потенціалу на користь сільського господарства, - зазначив очільник ОДА. - Для цього законотворці розглядають пропозиції Донецької ОДА щодо надання пільг та створення нових можливостей, які будуть приваблювати аграріїв з інших регіонів. Проте зараз ще триває війна і Донеччина є епіцентром бойових дій. Наші основні зусилля мають бути спрямовані на збереження сільського господарства, збір ранніх зернових культур та врожаю в інші періоди року..."
Загальновідомо, що з часів царської Росії, Донецький регіон розглядався як вугледобувний і промисловий. Тенденція була продовжена і за часів СРСР, і після його розпаду. Однак нинішніми стараннями росії, більшість промислових підприємств регіону припинили свою роботу і розстрілюються (навмисне знищуються) буквально щодня. Чи зможуть вони повністю відновити свою роботу після вигнання рашистів з території України - велике питання.
Щодо шахт, то тут доречно навести дані
Центру національного опору, де стверджується, що на окупованих територіях Донецької області вугільна промисловість опинилася на межі краху.
"Окупаційна адміністрація не спроможна забезпечити належний соціально-економічний стан ввірених господарями в Кремлі земель, у зв’язку з чим зазнає краху черговий економічний сектор – вугільна промисловість, - йдеться у повідомленні.
Аналіз інформації з відкритих джерел, а також повідомлення від партизанів на тимчасово окупованих територіях Донецької області свідчить про те, що на більшості підприємств наявні величезні заборгованості по виплатам заробітної платні, спостерігається критичне падіння рівня видобутку руди, відбувається перманентний процес скорочення персоналу, а також відсутні кваліфіковані кадри для заміни звільнених або "мобілізованих" співробітників".
Крім цього, за даними ЦНС, фіксується критична ситуація з основними майновими фондами, обладнанням та витратними матеріалами, через що у найближчій перспективі вугільна галузь опиниться під загрозою існування.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.