25 липня 2023   20:22   805

Евакуйовану з Краматорська експозицію показують на іншому боці країни: унікальні старожитності можна побачити в Калуші

Евакуйовану з Краматорська експозицію показують на іншому боці країни: унікальні старожитності можна побачити в Калуші
Чому ця виставка важлива особливо зараз

Серед проєктів, у яких бере участь Ганна Ощепкова, не тільки бізнесові або освітні. Ще у Краматорську вона сприяла створенню експозиції слобожанських старожитностей Етнофундація «Рід», яку збирала насамперед Оксана Проселкова (про неї, а також про створену за її ініціативи експозицію ми розповідали раніше).

Минулого року евакуйована товарним вагоном з Краматорська експозиція була презентована у коломийському Музеї історії, а цими днями мешканці іншого міста на Прикарпатті мають змогу її побачити.

Впродовж місяця у виставковій залі Калуша виставлятимуться справжні етнографічні скарби зі сходу України – рушники, строї, хатні ікони, божники (вузькі та довгі вишиті рушнички, якими покривали образи) тощо.

У коментарі "Вікнам" Ганна Ощепкова розповіла, що "спочатку метою евакуації з Краматорська було просто збереження унікальної колекції. Адже російські окупанти в першу чергу знищують осередки української культури. Але потім вирішили показати скарби Слобожанщини на заході України, щоб допомогти розвіяти стереотипи про регіон. Як не безродний промисловий "Донбас", а саме Донеччину: на півночі — це у нас Слобожанщина, на півдні — Приазов’я. Це — вільний козацький край".

У свою чергу Оксана Кондратенко, головна зберігачка фондів «Музейно-виставкового центру», додає, що зображені герби російської імперії на кролевецьких рушниках потрібно сприймати як етнографічний факт.

"Наш регіон був в складі Австрійської імперії, східний — в Російській імперії. Але ми залишилися однією нацією, одним народом. Ми повинні цей факт приймати, але переосмислювати як імперії впливали на культуру, що допомогло нам залишитися українцями, не стати австріяками й росіянами. Про це нам треба говорити по-дорослому, не заперечувати, що цього не було. Важливо нам свою історію переосмислювати по-новому".

Тож запрошуємо усіх, хто має таку можливість, відвідати цю виставку. Виставкова зала працює для з середи по неділю, з 11:00 до 19:00.

Фото - Автентична Донеччина.
KramatorskPost
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: