На саміті Росія-Африка африканські лідери закликали російського диктатора Володимира Путіна припинити війну проти України та повернутися до "зернової угоди".Про це повідомляє
Цензор.НЕТ із посиланням на Reuters.
Хоча африканські лідери не критикували дії Росії прямо, їхні заявив були більш узгодженими та рішучими, ніж зазвичай. Вони мали послужити нагадуванням про те, що Африка занепокоєна наслідками війни Росії проти України, в першу чергу зростанням цін на продовольство.
"Ця війна повинна закінчитися. І вона може закінчитися лише на основі справедливості та розуму. Перебої з енергопостачанням і постачанням зерна повинні припинитися негайно. Зернова угода повинна бути продовжена на благо всіх народів світу, зокрема, африканців", – заявив голова Комісії Африканського Союзу Мусса Факі Махамат.
Президент Республіки Конго Дені Сассу-Нгессо заявив, що африканський мирний план "заслуговує на найпильнішу увагу, її не можна недооцінювати... Ми ще раз наполегливо закликаємо до відновлення миру в Європі".
Президент Сенегалу Маккі Салл закликав до "деескалації, яка допоможе створити спокій", а президент ПАР Сиріл Рамафоса висловив надію, що "конструктивна взаємодія і переговори" можуть покласти край конфлікту.
Такі заяви спонукали Путіна неодноразово захищати позицію Росії і перекладати провину за війну на Україну і Захід. Відповідаючи Махамату, він сказав, що Росія "вдячна нашим африканським друзям за увагу до цієї проблеми", але саме Київ відмовляється вести з ним переговори.
На саміті президент Єгипту Абдель Фаттах Ас-Сісі закликав Росію відновити Чорноморську зернову угоду, яка дозволяла Україні експортувати зерно з її морських портів, незважаючи на конфлікт. Ас-Сісі, чия країна є великим покупцем зерна через Чорноморський маршрут, заявив на саміті, що "важливо досягти згоди" щодо відновлення угоди.
Путін у відповідь, як і раніше, заявив, що зростання світових цін на продовольство є наслідком політичних помилок Заходу, які були допущені задовго до війни в Україні.
Нагадаємо, Путін заяляв на саміті Росія-Африка, що Росія готова безкоштовно поставити Буркіна-Фасо, Зімбабве, Малі, Сомалі, Еритреї по 25-50 тисяч тонн зерна. Зімбабве вже відмовилося від такої пропозиції.
Координатор стратегічних комунікацій Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі назвав її "відчайдушною спробою приховати наслідки виходу із "зернової угоди"".
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.