Попри санкції за останні пів року Росія імпортувала напівпровідники західного виробництва, які можуть використовуватися для виготовлення зброї, на більш ніж пів мільярда доларів.На мільйони доларів завезено верстати для оборонної промисловості, на 171 мільйон - західні запчастини для цивільної авіації.
Про це йдеться в розслідуванні видання "Верстка", яке ґрунтується на закритій митній статистиці, повідомляє
Цензор.НЕТ.
У розслідуванні журналісти окреслили схему постачання Росії санкційних продуктів: у третій країні реєструється компанія, яка або викуповує на внутрішньому ринку необхідний товар, або сама замовляє його безпосередньо у виробника і ставить його на реекспорт до Росії.
За даними видання, протягом останнього півріччя російська влада розмитнила товари американських компаній Analog Devices Inc. на суму понад $98 млн, Xilinx – понад $75 млн, Microchip Technology – понад $42 млн, Texas Instruments – не менше $38 млн, а також Infineon, найбільшого в Німеччині виробника напівпровідників, – більш ніж на $28 млн. Усі вони містять чипи, які можуть використовуватися для виробництва озброєння.
Також у Росію ввезли продукцію Marvell, Cypress Semiconductor та Atmel на загальну суму близько $18 млн. Крім того, до Росії ввезли продукцію американських Intel і AMD, зокрема мікропроцесори, на суму понад $169 млн і $35 млн відповідно.
Чипи подвійного призначення до Росії ввозять сотні компаній. У цьому списку, як встановили журналісти, 11 з 25 найбільших імпортерів – прямі постачальники російських підприємств ВПК.
Проти двох компаній із першої п'ятірки США було введено санкції. Це імпортери, Analog Devices Inc. – "ВМК" та Тесткомплект, які є постачальниками компаній Ростеха. Санкції, запроваджені у січні, не завадили їхній діяльності. З початку року вони завезли компоненти на суму близько 20 млн доларів.
Крім того, компанія "Уніматик" з початку цього року безперешкодно ввезла до Росії верстати італійської O. M. V. та німецької Arinstein на суму не менше 5 млн доларів. У деяких випадках відправником виступала сама компанія-виробник. Так, у травні "Уніматик" привіз фрезерні верстати. Їх відправила з Італії сама O. M. V. Officine, попри те, що цей вид продукції перебуває ще під експортним контролем Євросоюзу. Одним із основних держзамовників "Уніматика" є Завод № 9 — провідний у Росії виробник танкових гармат.
Крім того, за підрахунками видання, чотири найбільші авіакомпанії Росії – "Аерофлот", S7, "Победа", та "Россия" - з початку цього року ввезли до країни запчастини для літаків на 47, 35, 13 і 15 млн доларів - відповідно. Практично всі комплектуючі від західних виробників.
Ключовими точками реекспорту є Китай, Гонконг, ОАЕ та Туреччина. Важливу роль також відіграють країни колишнього СРСР - Казахстан, Киргизія, Вірменія та Узбекистан. Постачання з Євросоюзу йдуть через Італію, Німеччину, Естонію (зазначається, що естонська компанія Elmec Trade OU вже потрапили до списків санкцій США).
Загалом, за словами джерела видання, порівняно з минулим роком ввозити товари до Росії стало складніше. Постачальники почали із цим боротися, зокрема – відстежувати постачання через треті країни.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.