25 серпня 2023   09:41   1668

Чи можливо у Краматорську викликати “швидку” під час комендантської години?

Чи можливо у Краматорську викликати “швидку” під час комендантської години?
Медичний директор Центру екстреної допомоги розповів про особливості виїзду бригад "швидкої" у заборонений час

«Швидка допомога» у Краматорську виїжджає цілодобово, у тому числі під час дії комендантської години. Але за певних умов.

Нагадаємо, що в місті комендантська година триває з 21.00 до 05.00. І пересування містом в цей проміжок часу для цивільних заборонено.

Тому бригади "швидкої" виїжджають на виклики виключно в екстрених випадках.

"Є перелік викликів, які ми зобов'язані обслужити - це критичні виклики, екстрені виклики. А є виклики, які можна відкласти або передати лікарям первинної ланки. До критичних випадків відносяться інсульти, інфаркти або підозри на них, ДТП, поранення з сильною кровотечею, проблеми з диханням, пологи тощо. Тобто ті ситуації, що є невідкладними, в яких людина не може чекати до закінчення комендантської години," - пояснив "Kramatorsk Post" медичний директор Донецького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Євгеній Налбат.

За його словами, ступінь невідкладності та рішення щодо направлення бригади приймає диспетчер. Для того, щоб зробити вірну оцінку стану людини, яка звернулася, диспетчер проводить детальне опитування й оцінює ступінь серйозності симптомів. За наявності певних сумнівів щодо стану він може порадиться з черговим лікарем, який на той час обов’язково присутній у відділенні “швидкої”.

“Крім того, в нас діє така установка, навіть якщо з жалоб пацієнта ми не бачимо прямої загрози його життю чи здоров’ю, але людина наполягає на виїзді нашої бригади до неї, - ми направляємо машину,” - зауважив Євгеній Налбат.

Також він підкреслив, що наразі в такі міста, як Краматорськ, Слов’янськ, де не ведуться безпосередньо бойові дії, проблем з виїздами “швидкої” немає і бригада приїжджає оперативно.

А для того, щоб здійснити виїзди у більш небезпечні райони Донецької області, прифронтові зони, вони мають отримати дозвіл МНС та поліції. Виїзди в такі зони завжди здійснюється під прикриттям рятувальників і правоохоронців. Тож можуть бути затримки та “швидку” доведеться почекати. В деяких випадках, наприклад, під час безпосередніх або загрози постійних обстрілів (наприклад, в такі міста, як Торецьк, Часів Яр тощо) “швидку” вищезазначені установи не пускають. Тоді здебільшого поліція самостійно вивозить людей, якім потрібна медична допомога, до більш безпечних місць і там вже передає медикам.

“Для того, щоб диспетчер міг вірно оцінити ваш стан, дуже важливо детально і чітко розповісти свої симптоми телефоном. Іноді вам буде достатньо отримати консультацію і поради щодо стабілізації вашого стану від нашого диспетчера. До речі, майже в половині випадків звернень саме консультацією все закінчується. Ми можемо не виїжджати. Тобто людина застосовує наші рекомендації та, як правило, цього достатньо.

Але якщо, наприклад, вам відмовили у виїзді, а рекомендації наші не допомогли чи згодом ви відчули, що ваш стан погіршився, телефонуйте на 103 повторно. Після повторного дзвінка карету “швидкої” до вас направлять гарантовано,” - порекомендував Євгеній Налбат.
KramatorskPost
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: