31 серпня 2023
16:18
943
За співпрацю з окупантами на 5 років ув'язнили мешканку Краматорського району
Індустріальний районний суд Дніпра визнав винною у колабораціонізмі мешканку Лиману, яка наприкінці липня 2022 року громадянка стала «председателем микрорайона Коммунальный администрации города Красный Лиман Донецкой Народной Республики».
Жінка працювала на цій "посаді" до початку активної фази деокупації міста Лиман Донецької області, тобто до 9 вересня 2022 року.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
Фігурантка справи призначала вуличних по мікрорайону «Комунальний», керувала їх роботою, зокрема щодо перепису місцевого населення і прийому заяв на отримання твердого палива, а також перевірки наявності пічного опалення в будинках.
У судовому засіданні жінка вину не визнала і пояснила, що під час окупації залишилася в місті та допомагала людям, із окупантами не співпрацювала. Влітку було виділено гуманітарну допомогу, яку важко було отримати, вона написала заяву на отримання допомоги та медикаментів. Представниці окупаційної влади вона повідомила про труднощі отримання гуманітарної допомоги, і та запропонувала їй бути присутньою на зборах вуличних та стати відповідальною з цього питання за свій мікрорайон. Обвинувачена стверджувала, що посадових обовʼязків не мала, зборів та нарад не проводила, розпоряджень не надавала, лише передавала інформацію вуличним, підписувала акти на отримання дров як голова мікрорайону, за свою працю грошову винагороду не отримувала. Голова квартального комітету залишила місто з евакуацією до захоплення міста. З середини вересня 2022 року місто звільнили, але вона продовжувала допомагати людям до самого свого затримання, яке відбулося у грудні.
У суді як свідки допитувалися чотири жінки, які працювали вуличними під час окупації Лиману.
До повномасштабного вторгнення обвинувачена була вуличною, а після окупації — головою мікрорайону «Комунальний» та завідувала над іншими вуличними. Останні приносили списки населення і обвинувачена роздавала гуманітарну допомогу, яку їй привозили, і просила підписати акт на отримання палива. Як саме обвинувачена співпрацювала з окупаційною владою, свідкам не відомо, обвинувачена отримувала необхідну інформацію по побутовим питанням у виконкомі, яку передавала вуличним, а ті доносили її до населення.
У матеріалах справи були документи за підписами обвинуваченої як голови мікрарайону «Комунальний» — акти перевірки пічного опалення за місцями проживання.
Суд не встановив обставин, що помʼякшують покарання, і дійшов висновку про достатність доказів для визнання громадянки винуватою.
Жінку засудили до 5 років позбавлення волі.
Технополис
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.