Національне агентство з питань запобігання корупції закликає парламент не приховувати дані про осіб, які вчинили корупційні злочини.Про це йдеться у заяві НАЗК, передає
Цензор.НЕТ.
"Комітет з питань правоохоронної діяльності зробив крок назад в антикорупційній реформі, підтримавши низку суперечливих норм в проекті Закону "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законів України щодо удосконалення порядку притягнення до відповідальності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" (№9587-Д)", - йдеться в повідомленні.
Так, у НАЗК вбачають ризики ухвалення законопроєкту 9587-Д до другого читання з певними правками.
Зокрема, йдеться про приховування від громадян, журналістів та доброчесних керівників даних Реєстру осіб, які вчинили корупційні та повʼязані з корупцією правопорушення.
У НАЗК пояснили, що не внесення до Реєстру відомостей про осіб, яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, а також видалення більшості вже наявних відомостей про осіб, яких притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, призведе до того, що спеціальні перевірки керівників на державній службі та в органах місцевого самоврядування, передбачені Законом України "Про запобігання корупції" у частині перевірки притягнення особи до відповідальності за вчинення корупційних та повʼязаних з корупцією правопорушень, стануть фікцією.
"Зміни до статті 366-2 Кримінального Кодексу України, які фактично унеможливлюють притягнення до кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях щодо орендованого майна. Правка ... нівелює кримінальну відповідальність за подання недостовірних відомостей до декларації та не відповідає принципу правової визначеності". - пояснили в Агентстві.
А зміни до статті 39 Кодексу України про адміністративні правопорушення та статті 59 Закону "Про запобігання корупції" породжують підстави невключення до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення за недостовірне декларування.
"Ні Президент, ні Премʼєр-міністр, ні інші керівники у разі таких змін не зможуть запобігти призначенню особи, яка була причетна до корупційних практик, на посаду", - наголосили у НАЗК.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.