16 вересня 2023   11:33   723

Засудженому за колабораціонізм мешканцю Краматорського району апеляційний суд пом'якшив вирок

Засудженому за колабораціонізм мешканцю Краматорського району апеляційний суд пом'якшив вирок
Дніпровський апеляційний суд змінив вирок, яким мешканця деокупованого Лиману засуджено за колабораціонізм.

8 червня 2022 року, перебуваючи в окупації, чоловік погодився бути начальником «Краснолиманского района електрических сетей» ГУП ДНР «Региональная енергопоставляющая компания». До початку звільнення міста Лиман, тобто до 9 вересня 2022 року, він обіймав цю посаду.

Свою вину підсудний визнав частково. За його словами, він діяв не із корисливих мотивів, а через збіг тяжких обставин окупації, а гроші, отримані ним за роботу, були не такі й великі. Крім того, незаконні органи влади, зокрема т.зв. «Краснолиманскую администрацию, отдел полиции ДНР г. Красный Лиман (Лиман), комендатуры ДНР в г. Красный Лиман» до ліній електопередач він не підключав.

Судом першої інстанції фігуранту справи було призначено 3 роки реального увʼязнення.

Прохаючи помʼякшити покарання обвинувачений і його захисник вирок оскаржили.

Апеляційний суд вирішив, що першою інстанцією фактичні обставини справи було встановлено правильно, і що чоловік справді винен.

Корисливий мотив підтверджується показаннями обвинуваченого, який пояснив, що за два місяці отримав плату в російських рублях.

Крім того, в суді першої інстанції один зі свідків підтвердив, що відновлювали лінію електропередач по схемі, в тому числі і в тій частині міста, де були окупаційні адміністрація, комендатура та поліція.

Доведено, що обвинувачений займався організацією робіт із відновлення лінії електропередач, тому брав участь у нарадах з окупантами і звітував їм, виконував вказівки представників окупаційної влади, робив запити на постачання необхідних матеріалів: палива, кабелів, тощо.

До обставин, які помʼякшують покарання, суд відніс щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.

Обвинувачений хоч і визнав вину частково, заперечивши певні обставини, очевидно, внаслідок власного їх розуміння та правової оцінки, проте добровільно давав чіткі та послідовні показання, не намагався нічого приховати, щиро розкаявся, що апеляційний суд відніс до обставин, помʼякшуючих покарання.

В обвинувальному акті обставиною, що обтяжує покарання, прокурор зазначив вчинення злочину з використанням воєнного стану.

Але суд першої інстанції не визнав цю обставину як таку, що обтяжує покарання. Прокурор із цього приводу з апеляційною скаргою не звертався. Враховуючи заборону апеляційному суду погіршувати становище обвинуваченого, за відсутності апеляційної скарги сторони обвинувачення, колегія суддів не аналізувала наявність чи відстутність такої обтяжуючої обставини.

Мешканець Лиману вчинив нетяжкий злочин, раніше не судимий, за місцем мешкання характеризується виключно позитивно, має на утриманні дружину, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною, малолітню дитину, а також батька та бабцю похилого віку, які мають низку захворювань, що підтверджується документами.

Фігурант справи із 5 грудня 2022 року перебував під вартою, тобто на час ухвалення вироку майже пʼять місяців був позбавлений волі, а на час апеляційного перегляду майже дев`ять місяців. Беручи до уваги його позитивні характеристики, утримання членів сімʼї та новонародженої дитини, ставлення до скоєного і обставини злочину суд апеляційної інстанції вирішив, що реальне відбуття покарання у виді 3 років позбавлення волі буде непропорційним відносно вчиненого злочину.
Технополис
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: