16 вересня 2023   16:34   507

У 2024 році переважна більшість місцевих бюджетів Донецької області будуть дотаційними

У 2024 році переважна більшість місцевих бюджетів Донецької області будуть дотаційними
Про це свідчить проєкт Закону "Про державний бюджет на 2024 рік" який внесений Кабінетом міністрів України на розгляд Верховної ради.

За розрахунками уряду, наступного року майже всі громади області та й сама область будуть отримувати фінансову допомогу від держави у вигляді дотацій місцевим бюджетам. Загальна сума дотацій має скласти 2,742 мільярда гривень. Найбільшим отримувачем державних коштів стане місто Маріуполь – сума дотацій для цієї громади складатиме 1,054 мільярдів гривень. Другим за обсягом дотацій стане місто Волноваха, яке отримає 152 мільйонів гривень дотації. На третьому місті знаходиться Слов'янська громада, її потреби у дотаціях становлять 129 мільйонів гривень. Краматорськ розташувався на 4 сходинці отримувачів державної допомоги – до міста має надійти 115,5 мільйонів гривень дотації. Закриває п'ятірку отримувачів державної допомоги місто Дружківка на яке заплановано понад 100 мільйонів гривень дотації. Крім того, 38 мільйонів дотацій має отримати обласний бюджет.

Донорами для державного бюджету 2024 року залишаться лише 4 громади області – Покровська (відрахування до бюджету складатиме 124 мільйона гривень), Добропілля (14 мільйонів відрахувань), Гродівська громада (9 мільйонів гривень відрахувань) та Удачненська громада (5,5 мільйонів гривень відрахувань). Таким чином, наступного року ці громади мають перерахувати до державного бюджету 154 мільйонів гривень.

До початку повномасштабного вторгнення місцеві бюджети Донецької області були значно менш дотаційними. Згідно з Законом "Про державний бюджет на 2022 рік", який був затверджений до початку вторгнення, громади області протягом року мали отримати 1 мільярд дотацій та перерахувати до бюджету 580 мільйонів гривень. При цьому донорами були 9 громад області. Більше всього перераховував до державного бюджету нині окупований Маріуполь – 435 мільйонів. Також донором був Краматорськ, який наступного року буде отримувачем державної допомоги.
Новини Краматорська
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: