18 вересня 2023   19:58   682

Соціальна їдальня тимчасово зупиняє свою роботу у Слов'янську: розповідаємо, що сталося

Соціальна їдальня тимчасово зупиняє свою роботу у Слов'янську: розповідаємо, що сталося
Місто обіцяє не залишити без підтримки вразливі верстви населення

Микола Єрьомко і Тетяна Бурикіна евакуювалися до Слов'янська минулої зими. Окупанти розбили їхній дім у Бахмуті, а вони зайнялися роздачею їжі малозабезпеченим мешканцям міста, працюючи у приватній соціальній їдальні, яку відкрила у 2022 році громадська організація "Єдність чеснот".

І от тепер ця їдальня тимчасово не працює, залишивши їх без роботи, а тих, хто там харчувався, без підтримки.

Розповідаємо, що сталося та що буде у Слов'янську далі.

Міська влада хоче роздавати гуманітарну допомогу сама

Ця історія розпочалася 6 вересня, коли влада повідомила про негайне звільнення приміщення, яке використовувалося громадською організацією "Єдність чеснот", як пункт приготування та видачі гарячих обідів і гуманітарної допомоги для вимушених переселенців, осіб з інвалідністю та людей, які потрапили у скрутні життєві обставини.

Наступного дня керівник ГО "Єдність чеснот" Володимир Касаткін провів розмову із заступником Слов'янської міської військової адміністрації Іваном Ростовим, внаслідок якої чиновник запропонував волонтерам завозити гуманітарну допомогу до штабів її видачі, де її розповсюджуватимуть представники адміністрації, за своїми списками та на власний розсуд (що суперечить внутрішній політиці ГО "Єдність чеснот" й рекомендаціям міжнародних стандартів).

Окрім цього, міська влада Слов'янська нагадала, що ГО "Єдність чеснот" як орендарі приміщення, в якому розміщувався пункт видачі гуманітарної допомоги, має борг за комунальні послуги. Борг становить 108 000 грн, тоді як остаточна балансова вартість приміщення згідно з документацією - 108 825 грн.

Про що домовилися керівник громадської організації та голова міської військової адміністрації

У п'ятницю, 8 вересня, керівник громадської організації "Єдність чеснот" Володимир Касаткін вперше зустрівся з міським головою Слов'янська Вадимом Ляхом для розв'язання проблеми розміщення соціальної їдальні, яка розміщувалася за адресою бульвар Пушкіна, 7.

У результаті вони домовилися про надання з боку міської влади приміщення у будь-якому районі Слов'янська на період з жовтня по грудень 2023 року для надання гуманітарної допомоги мешканцям міста та вимушено переселеним особам.

Питання соціальної їдальні, згідно з домовленостями з мером Слов'янська Вадимом Ляхом, планується обговорити в рамках закону з урахуванням підписання відповідних документів, Меморандуму про співпрацю з місцевою владою та виділенням окремих годин в одному із Пунктів Незламності для виділення допомоги соціально незахищеним особам.

До розв'язання проблеми, соціальна їдальня від громадської організації "Єдність чеснот" тимчасово припиняє свою роботу.

Ось що розповів про деталі зустрічі з міським головою Слов'янська Вадимом Ляхом голова ГО "Єдність чеснот" Володимир Касаткін:

"Стосовно нашої їдальні, те що припиняють нашу діяльність, це неостаточно. Бо він (Вадим Лях, — ред.) мені дав надію, що ми з ними підпишемо всі юридичні документи, складемо Меморандум про співпрацю, а вони нам нададуть можливість забезпечувати вразливі верстви населення в одному із Пунктів Незламності.

Стосовно цього проєкту, який закінчується до кінця вересня цього року, нам дозволили займатися гуманітарною допомогою у цьому приміщенні. На наступні 3 місяці, на які розрахований цей проєкт, до кінця цього року, нам нададуть приміщення на наш вибір у будь-якому районі міста повністю безплатно у будь-якій школі чи дитсадку саме на час видачі".

Примітка: розпорядженням від 28 березня 2022 року Вадим Лях передав майно комунального підприємства Слов'янської міської ради "Керуюча компанія N 4", розташованого за адресою бульвар Пушкіна, 7, керівнику громадської організації "Єдність чеснот" Володимира Касаткіна. Місце для розміщення гуманітарного штабу допомагав шукати колишній заступник мера Юрій Підлісний (нині покійний). А вже з квітня 2022 року розпочали там свою роботу пункт видачі гуманітарної допомоги та соціальна їдальня.
KramatorskPost
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: