19 вересня 2023   16:02   643

Архівний відділ Краматорської міської ради планує придбати кліматичні комплекси за ціною в півтора рази дорожче ринкової

Архівний відділ Краматорської міської ради планує придбати кліматичні комплекси за ціною в півтора рази дорожче ринкової
1 вересня 2023 року голова Краматорської міської військової адміністрації затвердив чергові зміни до бюджету громади.

Про це інформує ДІЙ-Краматорськ

Серед іншого, цей документ передбачає виділення 90 тисяч гривень для купівлі Архівним відділом ради "технічних засобів для підтримки температурновологісного режиму збереження документів". Планується, що на ці кошти буде придбано 3 кліматичний комплекс марамед МК 500. Таким чином, вартість кожного з цих комплексів становить 30 тисяч гривень.

Разом з тим, на офіційному сайті виробника цих кліматичних комплексів їх ціна становить трохи більше ніж 20 тисяч гривень за одиницю. Крім того, зараз продавець проводить акцію на ці товари - вони продаються за ціною 16 599 гривень, що майже в ДВА РАЗИ дешевше, ніж передбачено в бюджеті Краматорської громади.

Крім того, в описі пристрою на сайті значиться, що він застосовується для очищення, мінералізація, знезараження, іонізація і зволоження повітря. "Природне зволоження позитивно впливає на здоров'я дихальних шляхів, послаблює симптоми астми, покращує самопочуття і якість сну", - стверджують виробники цього пристрою.

Фактично, цей "кліматичний комплекс" є дорогим зволожувачем повітря з функцією його насичення іонами морської солі. Більш того, він рекомендований для використання виключно у побутових цілях й не призначений для професійного використання в архівних установах. Крім того, цей "кліматичний комплекс" не здатний підтримувати ані температурний режим у приміщенні, а ні тримати певний рівень вологості (що критично важливо для збереження документів).

Єдине що втішає, так це те, що через його використання у документів Краматорської мерії будуть зменшуватися симптоми астми, покращиться самопочуття і якість сну. А зважаючи на те, що за них збираються переплатити ще щонайменше 30 тисяч гривень, то де у кого неодмінно покращиться настрій та фінансовий стан.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: