27 вересня 2023   16:08   828

У краматорському ОЗЗСО ім. Василя Стуса будуть навчати школярів-біженців з-за кордону за новою освітньою програмою

У краматорському ОЗЗСО ім. Василя Стуса будуть навчати школярів-біженців з-за кордону за новою освітньою програмою
Заклад потрапив до переліку МОН, у яких місцеві учні, за бажанням, можуть вивчати лише предмети українознавчого компоненту

Краматорський опорний заклад загальної середньої освіти (ОЗЗСО) імені В. Стуса, колишня школа/ліцей № 8, незабаром зможе навчати краматорських школярів, які перебувають за кордоном, за спеціальною освітньою програмою з українознавчим компонентом.

Про це повідомило Міністерство освіти і науки України (МОН).

Ця освітня програма має значно полегшити процес навчання та річного оцінювання знань українських дітей, які наразі навчаються у закордонних школах та не хочуть кидати навчання в українських.

“Щоб позбавити цих учнів потреби навчатися у двох школах одночасно, раніше міністерство рекомендувало закладам освіти зараховувати оцінки за предмети, які вивчаються і в закордонних, і в українських школах, переводячи їх на 12-бальну або двобальну шкалу (“зараховано”/”не зараховано”). Водночас учнівство мало пройти річне оцінювання з предметів, які не вивчають в закордонних школах, - українських мови, літератури й історії, а також географії, громадянської освіти й захисту України.

Тепер міністерство планує офіційно запровадити модель, за якою учні за кордоном зможуть складати для річного оцінювання тільки предмети українознавчого компонента й матимуть змогу вивчати їх дистанційно у спеціально визначених школах. За інші предмети, такі як математика, природничі науки тощо, українська школа виставлятиме оцінки відповідно до довідки із закордонної школи”, - йдеться у повідомленні МОН щодо затвердження цієї освітньої програми.

То ж від тепер у краматорському закладі діти зможуть навчатися дистанційно, вивчаючи лише українську мову, літературу, історію України, географію тощо.

Таких школярів планують тимчасово перевести в класи або групи для вивчення українознавчих предметів. А після повернення в Україну ці діти зможуть продовжити навчання у своїх школах.

В МОН очікують, що такий тимчасовий перехід до інших шкіл дасть змогу дітям-біженцям уникнути подвійного навантаження від паралельного навчання в українських і закордонних школах.
KramatorskPost
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: