30 вересня 2023   20:15   239

Чому полярники носять темні окуляри

Чому полярники носять темні окуляри
Українські полярники на дослідницькій станції "Академік Вернадський" ходять у чорних окулярах.

І причина цього зовсім не у сліпучо-білому снігу, на який важко дивитись.

Чому полярники носять темні окуляри, розповів керівник станції "Академік Вернадський", геофізик та учасник 28-ї дослідницької експедиції Богдан Гаврилюк розповів в інтервʼю РБК-Україна.

Чому полярники носять чорні окуляри

"Озоновий шар створює захист від ультрафіолету, який вбиває все живе. Тому коли низький озон, то на вулицю ми виходимо в захисних окулярах. Наш озонометрист поміряв, що сьогодні озон близько 140 одиниць Добсона (норма озону - близько 300 одиниць Добсона. - Ред.)", - розповів полярник.

Зазначимо, що саме над Антарктидою розташована озонова діра. Під час Антарктичної весни, це приблизно жовтень-листопад - озоновий шар мінімальний.

"Ось у цей час і всі говорять про цей феномен, який називають озоновою діркою. Тобто шар менший, в цей час ультрафіолет більше впливає на все живе. Тому треба захищатися. В першу чергу очі, бо можна їх "спалити". Тому ми користуємось окулярами. І коли дуже низький озон мажемось кремами", - пояснив Гаврилюк.

Чому виникають озонові діри

Озонова діра чітко виявляється при надмірно низьких температурах. Це локальне зниження концентрації озону в стратосфері може сягати 10-40 %.

Загальноприйнятою у науковому світі вважається теорія, яка стверджує, що це явище спровокувало зростання дії антропогенного чинника у вигляді виділення хлор- і бромвмісних фреонів у другій половині ХХ століття. Це призвело зменшення озонового шару.

Інші вчені стверджують, що озонові діри значною мірою є природним явищем і не пов'язані зі шкідливою діяльністю людини та викидами в атмосферу.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: