3 жовтня 2023   16:43   131

Євросоюз створить спеціальний Український фонд у €50 мільярдів

Євросоюз створить спеціальний Український фонд у €50 мільярдів
Європарламент схвалив перегляд бюджету Європейського Союзу на 2021-2027 роки.

В ньому йдеться про створення спеціального Українського фонду у 50 мільярдів євро. Також додаткові 5 мільярдів євро депутати виділили на посилення здатності ЄС реагувати на "непередбачувані кризи".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу Європарламенту.

Депутати ЄС схвалили виділення додаткових 10 млрд євро на 2024-2027 роки на додаток до 65,8 млрд євро, які раніше запропонувала Єврокомісія.

Європарламент збільшив бюджетні статті на 2 мільярди євро "у світлі останніх зовнішніх викликів, особливо війни Росії проти України та зростання міграційних проблем".

Також депутати виділили додаткові 3 млрд євро на нову "Платформу стратегічних технологій для Європи" (STEP) і 5 млрд євро - на посилення здатності ЄС реагувати на непередбачувані кризи.

Рішення схвалили 393 голосами "за", "проти" - 136. 92 - утрималися.

"Ми прагнемо стабілізувати ситуацію в Україні за допомогою нової програми у розмірі 50 мільярдів євро, одночасно зміцнюючи економіку ЄС. Ми зміцнюємо бюджет, поповнюючи його на потреби міграції та забезпечуючи гнучкість у реагуванні на кризові ситуації", - сказав євродепутат від Польщі Ян Ольбрихт.

Співдоповідачка Маргарита Маркес зазначила, що до 31 грудня 2023 року ЄС хоче мати в наявності кошти для підтримки України та продовження пом'якшення соціально-економічних наслідків війни, а також зростання інфляції та кризи вартості життя.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: