20 жовтня 2023   18:56   294

Росіяни набрали іпотечних кредитів на рекордну суму на тлі падіння курсу рубля

Росіяни набрали іпотечних кредитів на рекордну суму на тлі падіння курсу рубля
Росіяни другий місяць поспіль беруть рекордні обсяги позик у банках, незважаючи на підвищення ключової ставки, яким російський центробанк сподівався охолодити кредитний бум.

За підсумками вересня заборгованість фізосіб перед кредитними організаціями зросла на 928 мільярдів рублів, що трохи менше, ніж у серпні (979 млрд рублів), пише The Moscow Times, - передає Цензор.НЕТ.

Водночас обсяг виданих іпотечних кредитів у вересні встановив історичний рекорд: 955 мільярдів рублів, що на 12% більше, ніж у серпні. За місяць портфель іпотечних кредитів зріс на 666 млрд рублів – до 17,1 трлн руб.

Російський центробанк пояснює рекордні показники прагненням росіян взяти іпотеку до підвищення початкового внеску за пільговими програмами (з 15% до 20% з 20 вересня), а також із побоюванням подальшого зростання цін на квартири на тлі падіння курсу рубля. Своєю чергою банки поспішали видати кредити до посилення вимог щодо найбільш ризикованих кредитів з 1 жовтня.

Це підтверджують великі цифри видач пільгової іпотеки з держпідтримкою – у вересні таких кредитів видали на 646 млрд руб. (+27% до результату серпня).

За іншими видами кредитування уповільнення почалося вже у вересні, саме тому, незважаючи на іпотечний рекорд, роздрібний портфель зріс менше, ніж у серпні. Портфель споживчих кредитів у вересні зріс на 195 млрд рублів, автокредитів – на 48 млрд рублів. За підсумками вересня заборгованість населення перед російськими банками досягла 32,44 трильйона рублів.

Як повідомлялося, в іпотечному портфелі російських банків частка позик клієнтам, які віддають більше половини доходу на виплати за кредитами, становить 60,8%.

При цьому російська влада поступово згортає програми пільгової іпотеки, попит на яку рекордно зріс. Низка найбільших російських банків вже підвищили вимоги до першого внеску, а також підвищили ставки за звичайними іпотечними кредитами.

Це може вдарити по будівельній галузі. Раніше російський віцепрем'єр Марат Хуснуллін визнавав, що з усього обсягу житла, що будується в Росії, продано лише 41%. Тоді ж Владімір Путін визнав "дисбаланси", що виникають на первинному ринку нерухомості в Росії, і закликав розширити програми пільгової іпотеки.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: