У розпорядження журналістів потрапили документи, які пролили світло на скандальну історію з висновками ДАСУ.Держаудитслужба, посилаючись на постанову Кабміну, вимагала від всіх постачальників Міноборони повернути весь прибуток. І поставила на межу банкрутства українських виробників критично важливої для фронту зброї, в тому числі державне підприємство КБ "Луч" - саме вони виготовляють ракетні комплекси "Нептун", якими потопили крейсер "Москва".
Про це повідомляє
Цензор.НЕТ із посиланням на видання "Главком".
Ініціатором та фактичним співавтором скандальної постанови, в якій був відсутній термін "прибуток", виявився державний концерн "Укроборонпром" та його тодішній очільник Юрій Гусєв.
У своєму зверненні до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля Гусєв попросив якнайшвидше розглянути підготовлений "Укроборонпромом" проєкт постанови "Деякі питання оплати за продукцію, товари і послуги для забезпечення потреб сектору безпеки і оборони в умовах воєнного стану", який в подальшому і став основою для тієї самої постанови №335.
У виданні зауважили, що далі Проєкт постанови, підготовлений "Укрборонопромом", вивчило Міністерство економіки і його також нічого в цьому документі не збентежило. Без будь-яких згадок про прибуток проєкт був поданий на фінальний розгляд Кабміну і від Міноборони за підписом тодішнього міністра Олексія Резнікова.
"Випадкову помилку чи недогляд, які могли статися одразу в кількох структурах через дійсно екстрені обставини, виключати не можна. Але вірогідність такого збігу з таким "фільтром", погодьтеся, є невисокою. При тому, що ініціатором такої "невигідної" для постачальників армії постанови був найбільший виробник військової техніки в Україні", - йдеться в матеріалі, оприлюдненому "Главкомом".
До державного підприємства КБ "Луч", яке випускає критичні для збройних сил види озброєння, зокрема, ракетні комплекси "Вільха", крилаті ракети "Нептун", протитанкові ракетні комплекси "Стугна", знову прийшла з перевірками Державна аудиторська служба. Це загрожує повним згортанням ракетних програм в Україні. А причиною колапсу в оборонно-промисловому комплексі, виявляється, стала тотальна некомпетентність виконавчої влади - на рівні профільних міністрів і Кабміну.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.