Кожна людина не залежно від свого громадянства може отримати у спадок майно за законом або заповітом.При цьому цінності можуть знаходитися на території будь-якої держави. Міжнародне право дозволяє оформляти спадщину іноземцям. В кожній державі є свої норми, тому пересічній людині неможливо розібратися в питаннях міжнародного спадкування самостійно. Спадщина за кордоном в першу чергу регулюється міжнародними домовленостями, а власні державні норми підлаштовуються під них.
Особливості спадкування у Польщі
Згідно міжнародних норм, перше, що потрібно з’ясувати для початку спадкової справи, є місце її відкриття. Найчастіше це відбувається за такими принципами:
- Справа відкривається за останнім постійним місцем проживання спадкодавця.
- Якщо попередній пункт визначити неможливо, то спадщина відкривається там, де знаходиться нерухоме майно спадкодавця або більша його частина.
- Спадкодавець ще за життя може написати заповіт, в якому буде вказано право, яким потрібно керуватися при відкритті спадкової справи.
В законодавстві Польщі також передбачена необхідність отримання дозволу від міністра внутрішніх справ на отримання права власності іноземцями на території РП. Ця норма не стосується спадкових справ, де спадкоємцями є родичі померлого. Якщо ж майно згідно заповіту успадковує іноземець, який не належить до кола спадкоємців за законом, то він не звільняється від отримання згаданого дозволу. Досвідчений адвокат в Польщі допоможе розібратися в будь-якій ситуації, пов’язаній з спадкуванням. Він підбере найвигіднішу тактику дій, якщо справа буде мати якісь проблемні питання.
Оподаткування спадщини
В кожній державі свої закони та норми. Все майно, яке знаходиться і успадковується на території Польщі підлягає оподаткуванню, не залежно від того, чи це спадщина по заповіту, чи за законом. В цьому питанні допоможе розібратися спеціаліст, який постійно цим займається. При недостатній обізнаності можна заплатити значну суму податку. У деяких випадках спадкоємець може отримати повне звільнення від оподаткування.
По-перше, є певна гранична оціночна вартість спадку, до якої ставка податку складає 0%. По-друге, при спадкуванні майна близькими родичами можна в шестимісячний термін звернутися до відповідального працівника податкової служби та написати заяву, яка надає звільнення від оподаткування спадку.
Спадщина за кордоном потребує залучення досвідченого юриста, щоб не витрачати власний час та зайві кошти через незнання процедури спадкування.
Хто успадковує майно за законом у Польщі?

Якщо є заповіт, в якому розподілене все майно, а всі спадкоємці живі та написали заяви на прийняття спадщини, то справа вирішується швидко та згідно стандартної процедури. Якщо ж цей документ відсутній, то нотаріус визначає коло претендентів на спадок за законом. Першочерговими спадкоємцями є другий член подружжя та діти. Якщо сім’я складалася лише з чоловіка та дружини, то батьки померлого отримують першочерговість разом з живим членом подружжя.
Не залежно від того, скільки спадкоємців претендує на майно, чоловік чи дружина повинні отримати не менше четверті спадку. Трапляються випадки, коли всі спадкоємці домовляються переоформити весь спадок на одну особу, а користуватися разом чи продати та розподілити гроші порівно. Таким чином вони намагаються уникнути сплати зайвих податків. Для цього всі спадкоємці пишуть відмову від своєї частки на користь конкретного родича.
В таких випадках слід бути обережними. Навіть найрідніші люди можуть обманювати та після вступу в спадок не допустити відмовників до майна. Заява про відмову від спадку не підлягає оскарженню по закінченню шестимісячного терміну після смерті спадкодавця. При підписанні заяви нотаріус про це попереджає. Але до закінчення шестимісячного терміну думку можна змінити та подати нову заяву на спадкування.
Якщо протягом встановленого терміну один із спадкоємців не встиг написати заяву на вступ у спадок, то оскарження спадщини за законом може бути при згоді на це спадкоємців, які вже отримали право на спадщину. Якщо у цього спадкоємця були поважні причини запізнення, то наявні докази цього він може представити у суді та отримати таки своє право на спадкування.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.