Понад 52 тисячі українській військових вже пройшли підготовку за програмами ЗС Великої БританіїПро це повідомляє пресцентр Генштабу ЗСУ, інформує
Цензор.НЕТ.
"Випереджаючи графік, очолювана Великою Британією операція ІНТЕРФЛЕКС досягла рубежу в 30 000 новобранців, які пройшли підготовку у Великій Британії з червня 2022 року – таким чином загальна кількість навчених українських солдатів перевищила 52 000 з моменту вторгнення росії в Україну у 2014 році", - йдеться в повідомленні.
Навчання було розпочато у Великій Британії після того, як операцію ОРБІТАЛ, довгострокову програму навчання Британської Армії в Україні, довелося призупинити, коли росія почала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року. Операцію ІНТЕРФЛЕКС було розпочато в червні 2022 року з метою підготовки 30 000 військовослужбовців до кінця 2023 року.
"Операція ІНТЕРФЛЕКС змінила рівняння цієї війни, використовуючи український дух, мужність і рішучість, поєднавши це зі світовим військовим досвідом." - наголосив Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак.
Ця провідна у світі навчальна програма, яка реалізується по всій Великій Британії, залучає новобранців-добровольців, які приєдналися до Збройних Сил України, не маючи практично жодного військового досвіду, і навчає їх навичкам, необхідним для виживання та ефективності у бойових діях на передовій. Навчання дозволяє українським силам прискорити своє розгортання, відновити свої сили та посилити опір, продовжуючи захищати суверенітет своєї країни від російських загарбників.
Після запуску минулого літа до програми приєдналися низка міжнародних партнерських збройних сил, надаючи життєво важливий досвід, навчання і розуміння бойових дій на передовій. До цих країн належать Канада, Нова Зеландія, Норвегія, Данія, Фінляндія, Швеція, Литва, Нідерланди та Австралія. І сьогодні союзник по НАТО Румунія також підтвердила свою участь, збільшивши загальну кількість країн-партнерів до десяти.
Курс триває щонайменше п’ять тижнів і складається з поводження зі зброєю, першої допомоги на полі бою, підготовки з питань права збройних конфліктів, тактики патрулювання та підготовки в сільській місцевості. Протягом останніх 12 місяців ширший пакет підтримки Сполученого Королівства також розширився і складається з підвищення кваліфікації українських морських піхотинців, в рамках чого британські командос тренують українські сили для десантних операціях на малих човнах, а також тренування з розмінування від Королівських інженерів, навчання реагування на травми та навіть підтримка капеланами Британської Армії для українських душпастирів.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.