Міністерство культури та інформаційної політики не забезпечило ефективного управління та використання 4,2 млрд гривень.Ці кошти виділили з державного бюджету у 2018-2022 роках на діяльність музеїв Революції Гідності, Голодомору-геноциду та Галузевого державного архіву.
Про це Рахункова палата повідомила за результатами аудиту ефективності використання коштів держбюджету, передає
Цензор.НЕТ.
"Аудит засвідчив, що з 3,3 млрд грн суттєвих недоліків та порушень 3,08 млрд грн - порушення бюджетного та іншого законодавства, з яких 550,2 млн грн допущено ще на стадії підготовки бюджетних запитів, 2,53 млрд грн - під час затвердження кошторисів та 2,8 млн грн - на етапі їх виконання", - йдеться у повідомленні.
Крім цього, майже 209 млн грн із держбюджету витратили непродуктивно, нерезультативно та неекономно, стверджують в Рахуновій палаті.
"Ухвалення необґрунтованого управлінського рішення щодо виплати авансу за окремі роботи з будівництва Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні - Музею Революції Гідності призвело до утворення значної за обсягами простроченої дебіторської бюджетної заборгованості у майже 112 млн грн та нерезультативного використання коштів в особливо великих розмірах, а також виникнення ризиків нанесення збитків державі", - зазначили аудитори.
Перевірка показала, що внаслідок несвоєчасного ухвалення управлінських рішень створено умови для неефективного використання 91 млн грн, з них 79,5 млн грн - через суттєве збільшення загальної вартості будівництва (реконструкції) Меморіального комплексу пам’яті жертв Голодомору в Україні та необхідності коригування робочої документації за окремим договором вартістю понад 11 млн гривень.
При цьому витрати бюджету на підготовчі та будівельні роботи з будівництва ІІ черги Національного музею "Меморіал жертв Голодомору" за 2019-2022 роки уже становили майже 562 млн гривень.
Як зауважили у Рахунковій палаті, внаслідок неналежної організації майже 320 млн грн не використали.
А створений у 2019 році Галузевий державний архів Українського інституту національної пам’яті не забезпечував виконання основних завдань та функцій, оскільки мав неналежно підготовлені та не обладнані приміщення. Загальна кошторисна вартість робіт з їхньої реконструкції становила 686 млн гривень.
Так, попри значні витрати бюджетних коштів, ці обʼєкти перебувають в стані невизначеності щодо завершення робіт, пояснили в Рахунковій палаті.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.