21 листопада 2023   15:06   624

Декомунізація у Краматорському районі продовжується: у Слов’янську може з'явитися вулиця імені Шухевичів

Декомунізація у Краматорському районі продовжується: у Слов’янську може з'явитися вулиця імені Шухевичів
Рідна донька Романа Шухевича певний час жила у цьому місті

Валерій Романько - один із краєзнавців Донеччини, нещодавно розповів, що донька націоналіста Романа Шухевича певний час проживала у Слов’янську: "...у дитбудинку, виховувалася та навчалася з 1 по 7 класи рідна донька Романа Шухевича Марія Романівна Трильовська, яка зараз проживає у Львові".

Тепер він пропонує одну з вулиць міста назвати іменем Шухевичів. Про це повідомляє Сайт міста Слов’янська.

Чому у множині? Тому що більшість членів родини Шухевичів причетні до національно-визвольної боротьби за державність: "Генерал-хорунжий Роман Шухевич - керівник УПА; його син Юрій Шухевич - політв’язень, депутат Верховноі ради України 8 скликання; Наталя Березинська-Шухевич - чимало років відсиділа в радянських тюрмах… Громадськими та культурними діячами в ім’я України були батько та дід Романа Шухевича"

Валерій Романько додав, що донька Романа Шухевича надала детальні спогади, чимало світлин з того періоду (1948 - 1955 роки). Вони разом планують передати ці матеріали до Слов'янського краєзнавчого музею.

Нагадаємо, що у Краматорську ще навесні було декомунізовано та деколонізовано понад 300 міських топонімів. А в місті з'явилися вулиці на честь Вячеслава Чорновола, Любомира Гузара, Героїв Крут та інші.

KramatorskPost
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: