21 листопада 2023   19:33   257

Росія шпигує за комунікацією у країнах за допомогою військових супутників "Луч", - ЗМІ

Росія шпигує за комунікацією у країнах за допомогою військових супутників "Луч", - ЗМІ
Росія відстежує комунікацію жителів Фінляндії та інших країн, використовуючи військовий супутник "Луч".

Про це пише фінське видання Yle з посиланням на звіт американського дослідницького центру CSIS та супутникову базу даних, передає Цензор.НЕТ.

У серпні 2022 року російський супутник-шпигун з’явився за кілометр від супутника Intelsat 37e, послугами якого користуються, зокрема, країни НАТО. Це дозволило йому прослуховувати всі повідомлення, що надсилаються через супутник. "Луч" безперервно шпигував за Intelsat протягом 145 днів, пише видання.

Для прослуховування радіохвиль Росія розробила спеціальну технологію.

Крім того, нещодавно супутник "Луч-2" перемістився до групи супутників, які використовуються західними країнами. Серед них – Eutelsat 3B, який, зокрема, використовує Yleisradio для трансляції спортивних передач та обміну новинами.

За даними сайту Eutelsat, їхніми послугами користуються кілька країн. Компанія працює з авіакомпаніями та морськими судами, а також урядами різних країн. "Луч-2" з’явився всього за 400 м від супутника Eutelsat.

Раніше в американському Інституті вивчення війни (ISW) заявили, що Росія, схоже, використовує свою відому тактику гібридної війни, щоб штучно створити міграційну кризу на фінському кордоні, і ця тактика спрямована на дестабілізацію НАТО.

Аналітики зауважили, що Кремль, можливо, намагається створити умови в інформаційному просторі для дестабілізації країн НАТО біля російських кордонів і відвернути увагу від війни в Україні.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: