Україна напрацьовує компенсаційний механізм разом із міжнародними партнерами.Про це в інтерв'ю для
Цензор.НЕТ розповіла заступниця міністра юстиції Ірина Мудра.
За її словами, Комітет з зовнішніх відносин при Нижній палаті Конгресу США розглядав законопроєкт про передачу Україні заморожених активів.
"Законопроєкт нам добре відомий, бо ми певною мірою долучилися до його створення, оскільки йдеться про допомогу Україні, й, звісно, без України нічого робитись не має. Ми надавали наше експертне бачення, щоб він корелювався із резолюцією Генасамблеї ООН про репарації. ...
Цей законопроєкт також передбачає, що у разі створення міжнародного компенсаційного механізму, а це, власне, те, що ми намагаємося робити урядом України з нашими міжнародними партнерами, такі активи має бути передано у так званий український компенсаційний фонд. І цей фонд – частина компенсаційного механізму", - пояснила заступниця міністра.
За словами Мудрої, законопроєкт передбачає, що кошти в жодному разі не може бути повернуто РФ до настання певних обставин.
"І ці обставини перераховано. Це припинення військової агресії, це повне відшкодування репарацій, це визнання росією свого обов’язку сплатити репарації і участі в цьому компенсаційному механізмі, якщо вона хотітиме цього, і ще є низка підстав, за яких можливе звільнення з-під арешту чи з-під санкцій цих коштів", - додали у Мін'юсті, зазначивши, що законопроєкт має підтримати Нижня палата, а вже далі – Конгрес.
"Компенсаційний механізм складається з трьох компонентів. Перший – це міжнародний реєстр збитків, який має закумулювати всю інформацію від тих, хто зробить заяву в цей реєстр, надавши підтверджуючі документи, докази завданих збитків, шкоди, пошкоджень. Це може бути як матеріальна шкода, так і нематеріальна.
Працюватиме з інформацією, яку буде зібрано в реєстрі, компенсаційна комісія. Це буде адміністративний орган, який присуджуватиме кожному заявнику певну суму до відшкодування. ... Реєстр створено. Його підтримали 43 держави і Євросоюз як сорок четвертий учасник. Щодо держав, то це і члени Ради Європи, й не члени Ради Європи. Із не членів – це США, Японія, Канада. Ми очікуємо також, що приєднаються Мексика і Гватемала. Тобто зараз на базі цієї міжнародної організації, яку створено як юридичну особу, й почалось обговорення створення компенсаційної комісії.
Створення комісії дещо складніше з огляду на те, що у нас немає участі росії в цьому процесі, тобто сторони, яка завдає збитки. Таким чином, ми без участі росії повинні притягнути її до відповідальності і змусити сплатити репарації в примусовому порядку", - підсумувала Мудра.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.