29 листопада 2023   09:40   485

Три випадки ГКІ та два випадки сальмонельозу зареєстровано за тиждень у Краматорську

Три випадки ГКІ та два випадки сальмонельозу зареєстровано за тиждень у Краматорську
КРАМАТОРСЬКА РАЙОННА ФІЛІЯ ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» опублікувала інформацію щодо захворюваності кишковими інфекціями населення міста Краматорськ.

"За результатами щотижневого моніторингу інфекційної захворюваності на гострі кишкові інфекції в місті Краматорську з 17.11.2023 по 23.11.2023 (47-й тиждень року) зареєстровано 3 випадки гострої кишкової інфекції, інтенсивний показник 1,64 на 100 тис. населення, що нижче показника минулого тижня на 49,8% та 2 випадки сальмонельозу (у дорослих).

В структурі захворюваності на кишкові інфекції на цьому тижні переважали гастроентероколіти з невстановленим збудником.

Аналіз захворюваності сальмонельозом та його етіологічної структури показує, що збудником на звітному тижні виступала S. enteritidis (50%) та S. typhimurium (50%).

Лабораторному обстеженню з метою виявлення збудника Salmonella підлягали 3 контактні особи із родинного осередку. За результатами лабораторного обстеження контактних виявлен один позитивний результат, носійство збудника S. typhimurium у родинному колі.

Факторний аналіз ГEK показав дію харчового шляху передачі збудників кишкових інфекцій, який реалізувався через неправильне приготування, зберігання продуктів харчування в домашніх умовах та недотримання правил особистої гігієни.

Фахівцями Краматорської районної філії у вогнищах інфекції проведено 5 епідеміологічних обстежень. За їх результатами здійснені відповідні санітарно-протиепідемічні та дезінфекційні заходи.

Бережіть себе та своїх дітей, використовуйте правила безпечного споживання харчових продуктів, не купуйте їх на стихійних ринках!".
Східний Проект
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: