4 грудня 2023   17:07   216

ГУР про реалізації ІПСО спецслужбами РФ: Ворог намагається бути розумнішим, шукає лідерів суспільної думки, ветеранів та україномовних спікерів

ГУР про реалізації ІПСО спецслужбами РФ: Ворог намагається бути розумнішим, шукає лідерів суспільної думки, ветеранів та україномовних спікерів
Ворог для реалізації ІПСО намагається бути більш вишуканим та розумнішим.

Розуміючи, що проросійські елементи ні у кого не викличуть в Україні довіри, російські спецслужби почали пошук лідерів суспільної думки, колишніх військових, зокрема ветеранів, які були учасниками АТО або повномасштабної війни, проукраїнських активістів та україномовних спікерів.

Про це заявив представник ГУР МО Андрій Юсов в етері Еспресо, передає Цензор.НЕТ.

"Інформаційно-психологічні операції (ІПСО) російських спецслужб проводилися задовго навіть до 2014 року, а системна робота ведеться після спроб анексії Криму, вторгнення на Донбас і звичайно після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року. І ось орієнтовно з 1 листопада цього року ми побачили спалах реалізації ІПСО одразу за багатьма напрямками, також і акцій прямої дії, а це завжди поєднані між собою речі проти України", - зазначив він.

Юсов навів приклад з останніх днів, зазначивши, що вчора 3 грудня відбувалася акція родичів українських полонених, зокрема захисників Азовсталі. Українські громадяни, чиї рідні перебувають у російському полоні, нагадують всьому світові про необхідність повернення полонених.

"Це нормальна акція для демократичного суспільства. Але водночас проросійські канали починають перекручувати інформацію, мовляв, що у Києві відбулася масова акція за демобілізацію, за відкликання солдат з фронту. Сьогодні 4 грудня родичі полонених спростували цю неприховану брехню", - наголосив представник ГУР.

За словами Юсова, останнім часом активізувався пошук лідерів суспільної думки, яких пробують щодо розміщення тих чи інших наративів, тобто як експертів, блогерів, дописувачів коментарів у мережах.

"Цього разу ворог намагається бути більш вишуканим та розумнішим, розуміючи, що проросійські публічні елементи себе вже наглухо спалили та ні у кого не викликатимуть довіри, тому пробують шукати колишніх військових, зокрема ветеранів, які були учасниками АТО або повномасштабної війни. А також шукають проукраїнських, україномовних елементів, активістів та спікерів.

І далеко не завжди це робиться напряму, умовно кажучи, через ФСБ, а робиться через треті-четверті руки. Посередники навіть можуть не знати, чиє замовлення вони виконують. Тим не менш, такі спроби фіксуються, протидія цим спробам так само здійснюється", - резюмував Юсов.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: