5 грудня 2023   14:12   262

У Нацагентстві з якості вищої освіти рекомендують не використовувати російські джерела в наукових публікаціях

У Нацагентстві з якості вищої освіти рекомендують не використовувати російські джерела в наукових публікаціях
Комітет з питань етики підготовув Рекомендації щодо припинення (обмеження) використання джерел інформації держави-агресора в наукових публікаціях

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомила пресслужба Нацагентства.

"Інформаційне середовище, освіта, наука держав-агресорів постають одним із засобів реалізації політики злочинного режиму. Інформаційно-літературні й наукові джерела, створені у суспільстві, яке здебільшого підтримує агресивні дії свого уряду, несуть і моральну, і матеріальну шкоду українському народу, а російська наукова спільнота не становить тут винятку", - ідеться в повідомленні.

Здебільшого маючи можливість працювати з вітчизняними та зарубіжними неросійськими, особливо західними, джерелами, освітяни та науковці в силу різних причин продовжують приділяти надто велику увагу російським джерелам, при цьому часто невиправдано.

Як зауважили в Нацагентстві, використання інформаційно-літературних і наукових джерел держав-агресорів, а отже посилання на них, підвищує їхню соціальну значущість та наукову вагу, рейтинги їхніх авторів, легітимізує викладене в цих джерелах й російську науку загалом. Подібний факт у багатьох випадках може не відповідати юридичній та моральній позиції нашого суспільства й держави, міжнародної спільноти, яка підтримує нас у нашій боротьбі.

Так, Комітет з питань етики рекомендує не використовувати в наукових дослідженнях інформації, яка:

- опублікована на території держав-агресорів;

- окупованих територіях (якщо джерело опубліковано в період окупації);

- створена державними інституціями держав-агресорів;

- створена громадянами держав-агресорів, які публічно виправдовують російську імперську політику та офіційну пропаганду.

Водночас допускаються вмотивовані випадки використання джерел інформації держав-агресорів:

- для ілюстрування, пояснення та критичного аналізу того, що відбувається в державах-агресорах;

- у наукових дослідженнях, що вивчають держави-агресори та їхніх представників (за умови критичного аналізу джерел);

- за умови, що джерела не містять пропаганду, ідеологію "руского міра", антиукраїнську пропаганду або іншу офіційну пропаганду держав-агресорів;

- за обґрунтованої необхідності, якщо немає аналогів у відповідній сфері, або якщо джерело містить статистичну інформацію.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: