5 грудня 2023   16:45   987

Музей Революції Гідності анонсував вечір пам’яті Степана Чубенка

Музей Революції Гідності анонсував вечір пам’яті Степана Чубенка
Мати юного патріота презентує у Києві збірку творів сина “Степан Чубенко. Я зрозумів сенс життя”.

Як повідомляє прес-служба Музею Революції Гідності, 7 грудня о 17:00 в Інфоцентрі Музею Майдану відбудеться вечір пам’яті Степана Чубенка – 16-річного підлітка з Краматорська, якого влітку 2014 року розстріляли проросійські бойовики. Його нагороджено орденом “Народний Герой України” посмертно.

Мати юного патріота Сталіна Чубенко презентує у Києві збірку творів сина “Степан Чубенко. Я зрозумів сенс життя”. Тут зібрано твори та поезію Степана, що зберігалися в родинному архіві.

"Попри молодий вік, Степан мав стійкі переконання, дорослий погляд на світ, проукраїнську та активну громадянську позицію, за вірність яким поплатився життям, - йдеться у повідомленні. - Степан Чубенко навчався у краматорській загальноосвітній школі № 12, брав активну участь у шкільному житті, був голкіпером юнацької футбольної команди “Авангард”. Хлопець мріяв стати професійним футболістом.

Із початком подій у Києві наприкінці листопада 2013 року Степан уболівав за Євромайдан, сам організував марш на його підтримку у Краматорську. Тоді ж написав оповідання про Майдан, ходив на мітинги за цілісність України.

Коли російські окупанти захопили його рідний Краматорськ, Степан організовував допомогу українським військовикам, розповсюджував містом листівки “Краматорськ – це Україна!” Після погроз від терористів так званої ДНР змушений був виїхати до Києва, де ще застав наметове містечко Майдану. Як тільки його місто звільнили, він одразу вирушив додому. Улітку 2014 року потяг ішов через окупований Донецьк – там Степана й затримали бойовики. Перед розстрілом хлопця жорстоко катували, потім випустили п’ять куль у голову"

Презентацію проведе Cталіна Чубенко, мати Степана Чубенка.

“Стьопа говорив, що в житті є три святині: Бог, батьки і Батьківщина. І жодній з них не можна зрадити. Те, що це не просто слова, він довів, в 2014 році і показав, що захищати Батьківщину можна і без зброї в руках. Запрошую всіх перегорнути сторінки життя та збірки Степана Чубенка, побачити його з екрану, почути голос і поспілкуватися”, – каже Cталіна Чубенко.

Презентовану збірку передадуть до Бібліотеки Музею Майдану, де всі охочі зможуть ознайомитися з нею.

На зустрічі буде можливість задонатити на Збройні сили України і отримати книжку. Усі виручені кошти сім’я Степана Чубенка спрямує на допомогу одному з підрозділів.

Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (Київ, майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок, другий поверх).

Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

Онлайн-трансляцію заходу можна буде дивитися на фейсбук-сторінці Музею Майдану та Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану. А також на YouTube-каналі Музею.
ОбщеЖитие
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: