16 січня 2024
20:52
862
Ремонти мостів, доріг та енергосистеми: Вадим Філашкін озвучив кілька планів щодо відновлення інфраструктури Донеччини
А також розповів, чому, попри певні незадоволення громадян, в області будуть продовжувати ремонтувати пошкоджені заклади освіти.
Новий очільник Донецької області Вадим Філашкін під час свого першого брифінгу розповів деякі деталі щодо планів та пріоритетів відбудови інфраструктури регіонів.
Так, за його словами, одним з найпріоритетніших напрямків роботи є відновлення логістики. Велику увагу в цьому питанні й надалі адміністрація області буде приділяти відбудові та ремонту мостів, у тому числі залізничних.
Які саме мости та в якій послідовності будуть ремонтувати, Вадим Філашкін не повідомив заради безпеки. Але підкреслив їх важливість як для цивільного населення, так і для військових та обороноздатності області, в цілому.
Те саме стосується й ремонту автотранспортних шляхів, особливо тих, якими відбувається евакуація поранених військових. Голова ДонОВА зазначив, що ремонт не на всіх ушкоджених дорогах наразі робиться капітально, а подекуди навіть виконується ямковий ремонт задля оперативності вирішення проблеми.
Ще одним з пріоритетних напрямків роботи обласного керівництва назвав Вадим Філашкін й забезпечення стабільної роботи енергетичної системи, яку цілеспрямовано обстрілює ворог.
“Роботи з її відновлення тривають постійно. Не завжди це [ліквідування нових ушкоджень] вдається зробити швидко, тому що люди не встигають фізично. Чотири області надали нам допомогу у вигляді бригад щодо відновлення енергетики. Люди працюють майже цілодобово, з ранку до ночі. Цей напрямок роботи на моєму постійному контролі. Ми робимо все можливе, щоб жителі почували себе комфортно”, - зазначив Вадим Філашкін.
Також він підкреслив важливість забезпечення сталої роботи об’єктів критичної інфраструктури фаховими фахівцями. І пояснив, що для збереження цих спеціалістів на своїх робочих місцях керівництво області, згідно з чинним законодавством, може надати бронь від мобілізації до 50% таких фахівців.
“Підприємства області не тільки можуть, але й мають звертатися до керівництва ДонОВА щодо бронювання потрібних спеціалістів.
Найближчим часом з інших областей до нашої приїде велика кількість фахівців, які будуть допомагати обороноздатності області. Вони також матимуть бронь і кожен буде корисний на своєму робочому місці.
Треба розуміти, ми не можемо кожного “приставити до рушниці”. На одного військового приходиться 5-6 людей, які працюють на те, щоб його забезпечити всім необхідним, щоб цей військовий міг виконати поставлені перед ним задачи”, - пояснив Вадим Філашкін.
Повідомив він також і про те, що незмінним надалі залишиться напрямок відбудови та ремонту пошкоджених будівель закладів освіти, через доцільність проведення яких під час війни часто спалахують суперечки у суспільстві.
“Заклади освіти, які зазнали ушкоджень, важливо ремонтувати для того, щоб їх зберегти. Тому керівництво військових адміністрацій на місцях проводять їх ремонти, зокрема, перекривають дах, встановлюють нові вікна, двері тощо.
Так, ми витратили під час війни гроші для того, щоб, наприклад, перекрити дах. Але ми зберегли будівлю [від подальшої руйнації]. І туди через деякий час повернуться діти, будуть там навчатися”, - пояснив голова ДонОВА.
Він також зазначив, що велику допомогу в цьому напрямку області надають міжнародні донори. Отримані від них кошти або будівельні матеріали мають йти виключно на гуманітарні цілі, у тому числі на заклади освіти, мед заклади тощо.
Щодо планів відбудови зруйнованої інфраструктури та участі у цьому місцевих жителів на деокупованих територіях Вадим Філашкін пояснив на прикладі Лиманської та Святогірської громад.
“Коли військові передали нам повноваження, тобто відсунули ворога на певну відстань та створили умови, в яких могли вже працювати органи влади, по-перше, туди зайшли рятувальники, щоб розмінувати територію. І потім вже туди зайшли органи влади та інші сфери, в тому числі й банківська. Зараз в обох громадах органи влади працюють в повному обсязі. Там відкриваються магазини, відкриваються хімчистки, маленькі кав’ярні, є мобільний зв’язок. Тобто щодо відновлення деокупованих територій алгоритм дій в нас є. Щодо допомоги жителів та їх ідей відновлення, вони можуть надсилати свої пропозиції на електронні носії ДонОВА. Ми будемо обов’язково їх враховувати”, - зазначив очільник області.
Крім того, він підкреслив й важливість створення певних умов задля повернення у Донецьку область бізнесу. Але зазначив, що, на його думку, однією з таких умов можуть стати податкові пільги. Але більш ретельно такі умови будуть обговорювати та створювати після закінчення війни.
KramatorskPost
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.