22 січня 2024
17:20
835
З турботою з Нової Зеландії: до Краматорська приїхала "швидка", яка безкоштовно вивозить важкохворих з "гарячих точок"
Австралійські волонтери розповіли, як це буде працювати
"Ми - два австралійці, які не люблять задирак, які розуміють причини цієї війни і які просто намагаються чимось допомогти", - так Річ відповідає, коли ми просимо його представити себе та свого напарника Елвіна. Задиракою або булером він називає Росію.
Елвін в Австралії працює логістом, а у вільний від роботи час волонтерить у службі швидкої допомоги "St John" і саме по лінії волонтерства він потрапив до України. Річ останні 12 років працював у службах психічної допомоги в різних країнах світу, а зараз зібрав достатньо грошей, щоб приїхати і волонтерити в Україну.
Річ приїхав до України вдруге - у 2022-2023 роках він провів у нас пʼять місяців, і зараз планує працювати тут 5-6 тижнів, Елвін же в Україні вперше.
"Я ненавиджу задирак. Нам дуже пощастило, що в нашій країні немає такої ситуації, як в Україні, у нас ніколи такого і не було, і добре, якщо ми можемо поділитися чимось з тими, хто потребує допомоги", - каже Річ.
"Я вважаю, що українці бʼються за свою свободу, і якщо я можу їм допомогти у цьому, то я буду тут", - додає Елвін.
Тепер ці двоє бородатих усміхнених чоловіків із сонячної Австралії стоять під проливним зимовим дощем у Краматорську біля офісу благодійної організації "ВСІ Поруч" і показують власне те, з чим і навіщо приїхали. Це спеціальна "швидка" для медичних евакуацій з "гарячих точок" і прифронтових територій - від традиційної її відрізняє те, що вона не білого, а чорного кольору, і для того, щоб її "викликати", треба не телефонувати на 103, а звертатися до організації "ВСІ Поруч" - евакуацію будуть робити за попереднім зверненням до них.
"Цю машину "швидкої допомоги" передали наші партнери з благодійного фонду KIWI KARE з Нової Зеландії і міжнародного благодійного фонду "Day By Day". Це наш новий проєкт - ми будемо допомагати з евакуацією цивільних з "гарячих точок" і прифронтових територій до більш безпечних місць. Це лежачі, тяжкохворі люди", - розповідає керівник фонду "ВСІ Поруч" Ваге Маміконян.
Всередині машина оснащена ношами та спеціальним обладнанням, яке допоможе якісно і комфортно доправити хворого до лікарні у більш мирних регіонах України.
"Вчора у нас був 78-річний джентльмен, який потрапив під російський танк і його права нога була ампутована. Він потребував термінової госпіталізації до лікарні, що у 350 кілометрах звідси, і ми його доправили туди", - наводить Річ приклад своєї роботи.
Постраждалого доправили з "гарячої точки" до місцевої лікарні, тут йому зробили ампутацію, але для подальшого лікування йому потрібно було їхати далі.
"Його неможливо було відвезти звичайною машиною через його поранення, він потребував "швидкої", але дуже важко було знайти "швидку", яка відвезла б його так далеко і зробила б це терміново", - зазначає Елвін.
Цю карету "швидкої" Річ називає "манаакі" - так мовою корінних народів маорі в Австралії та Новій Зеландії звучить слово "турбота" або "піклування". Це одна з семи "швидких", яку Україні пожертвувала новозеландська служба швидкої допомоги "St John" у співпраці з організацією KIWI KARE - ця організація була започаткована колишнім полковником новозеландської армії Тенбі Павеллом, який після виходу на пенсію займається гуманітарною допомогою, створивши мережу благодійних організацій у Польщі та Україні.
Також у цей проєкт залучені Міжнародний Благодійний Фонд "Day By Day" та Благодійний Фонд "ВСІ Поруч" з Краматорська. Карети "швидких" безкоштовно доправила компанія морських перевезень "Wallenius Wilhelmsen" - вони привезли машини з Нової Зеландії до бельгійського Антверпену, звідти "швидкі" приїхали в Україну. Шість "швидких" передали уряду України, а одна - про яку ми розповідаємо - допомагає краматорським волонтерам перевозити поранених і тяжкохворих людей з прифронтових територій.
"Допомагати тим, хто цього потребує - це дійсно важливо. Люди в Україні зараз переносять фізичні і психологічні страждання, але швидка допомога не завжди доступна. Якщо ми зможемо доставити поранену чи хвору людину до лікарні якомога швидше, то вона і одужати чи відновитися зможе якомога швидше. Це дійсно дуже і дуже важливо", - каже Річ.
Загалом проєкт передбачає запуск понад 10 евакуаційних автомобілів в різних регіонах України. Але починається все саме з Краматорська і Донецької області.
KramatorskPost
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.