12 лютого 2024   15:00   158

Британські постачальники експортували до РФ ключове обладнання на понад $100 млн, включно з дронами та напівпровідниками, - The Times

Британські постачальники експортували до РФ ключове обладнання на понад $100 млн, включно з дронами та напівпровідниками, - The Times
За перші 10 місяців 2023 року британські постачальники експортували до Росії найважливіші компоненти на суму понад 100 мільйонів доларів, включаючи напівпровідники та безпілотники.

Обладнання, зокрема, потрапляє до РФ через треті сторони.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на видання The Times.

Як зазначається, товар на суму близько 15 млн доларів було передано у РФ безпосередньо зі складів Великої Британії.

Видання пише, що ця цифра свідчить про різке скорочення торгівлі між Росією і Британією порівняно з 2022 роком, коли було експортовано найважливіші компоненти на суму близько 770 млн дол. Але через майже два роки після початку повномасштабної війни в Україні британські технології досі знаходять свій шлях у російську армію, часто завдяки третім країнам.

У матеріалі йдеться про те, що раніше у російській зброї було виявлено 28 компонентів британського походження, а американського - понад 2000. Багато компонентів, хоча й не обов'язково підпадають під санкції, є важливими для російської зброї й не можуть вироблятися в країні.

Товари, які постачалися до РФ з Британії

Більшість британських товарів, що поставляються у РФ, - це напівпровідникові та електронні компоненти. Але 2023 року до Росії також потрапили виготовлені у Великій Британії верстати з "комп'ютерним числовим керуванням" (КЧК) на суму приблизно 1,5 млн дол.

Зазначається, що високоточні пристрої особливо корисні для оборонного виробництва і стали головною проблемою для союзників України.

Журналісти видання нагадали, що в листопаді США наклали санкції на всіх значних російських імпортерів інструментів з КЧК, включно з деякими тими, які поставили обладнання на суму менше ніж 200 тис. дол. після повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року.

Зазначається, що деякі компанії збільшили постачання до РФ у 2023 році шляхом збільшення експорту з Великої Британії або виробничих потужностей за кордоном.

Серед них FTDI - британський виробник напівпровідників, який, за даними газети, виготовив мікросхеми, знайдені в покинутому російському танку в Броварах Київської області в березні 2022 року. Минулого року до Росії було імпортовано на близько 1,5 млн дол. компонентів FTDI проти 500 тис. дол. 2022 року, пише видання.

"Ми серйозно ставимося до будь-яких повідомлень, що стосуються постачань нашої продукції до Росії. Ми глибоко впевнені, що жоден з продуктів FTDI не був поставлений до Росії з порушенням будь-яких застосовних санкцій, і FTDI не підтримує будь-яке використання нашої продукції для порушення прав людини. Як ми заявляли раніше, FTDI продовжує дотримуватися застосовних санкцій уряду Великої Британії та законів про експортний контроль, і наші майбутні бізнес-плани враховують ці обмеження", - зазначив засновник FTDI Фред Дарт.

Товари потрапляють до РФ через треті сторони

The Times пише, що багато виготовлених або розроблених у Британії товарів потрапляють до Росії опосередковано, часто через китайські, гонконгські та турецькі фірми. Однак є також кілька британських постачальників, які відправили компоненти на мільйони доларів безпосередньо до РФ.

За даними Financial Times, британська компанія Mykines, зареєстрована в Енфілді, на півночі Лондона, організувала продаж електроніки в Росії на близько 1,2 млрд дол. після вторгнення до України. За даними Інституту KSE при Київській школі економіки, за перші 10 місяців 2023 року бізнес експортував до РФ критично важливих компонентів на 37,3 млн дол.

Компанія Machinery Trading&Service, британський постачальник деталей для гірничодобувної та будівельної промисловості, поставила до Росії обладнання на суму 10,7 мільйона доларів, що робить її другим за величиною постачальником у Великій Британії. Імовірно, що бізнес був переданий українці Ірині Вороніній, яка проживає в Молдові, всього через кілька місяців після початку повномасштабної війни.

"Попри позитивний зсув у скороченні прямої торгівлі з Росією, загальна цифра залишається значною – 112 мільйонів доларів. Непряма торгівля британських компаній зросла на 78 відсотків у грошовому еквіваленті в десятому місяці 2023 року порівняно з тим же періодом 2022 року", - зазначила старша наукова керівниця Інституту KSE Олена Білоусова.

Реакція уряду Британії

"Ми запровадили найсуворіший пакет економічних санкцій, які коли-небудь накладалися на велику економіку. Нещодавно ми також оголосили про створення нового Управління із застосування торговельних санкцій, щоб посилити наше застосування санкцій.

Будь-яке недотримання цих жорстких санкцій є серйозним правопорушенням і карається великими фінансовими штрафами або кримінальним переслідуванням", - зазначив британський уряд.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: