12 лютого 2024   19:41   211

Повідомлено про підозру офіцеру Росгвардії, який влаштував катівню у морозильних камерах аеропорту Гостомеля, - прокуратура

Повідомлено про підозру офіцеру Росгвардії, який влаштував катівню у морозильних камерах аеропорту Гостомеля, - прокуратура
Повідомлено про підозру заступнику командира по роботі з особовим складом загону особливого призначення "Ратибор" управління Росгвардії по Красноярському краю в утриманні та катуванні цивільних в морозильних камерах аеропорту Гостомеля.

Про це повідомили у Офісі Генпрокурора, інформує Цензор.НЕТ.

За даними слідства, під час окупації Гостомеля у березні 2022 року підозрюваний спільно з підлеглими утримували на території авіаційного підприємства близько 100 осіб. Їх тримали у трьох непрацюючих морозильних камерах. У найменшій площею 6 кв м перебувало 15 осіб, у найбільшій - близько 30 і більше. Серед утримуваних були як цивільні, так і військовополонені. Люди не мали необхідної медичної допомоги та достатнього харчування. Більшість з них постійно знаходилась із зав’язаними очима. Температура цих приміщень була максимально несприятлива для перебування. Крім того, відсутні вентиляція, світло, місця для сну та вбиральні.

"Утримуваних били руками, ногами, прикладом автоматичної зброї. Катували електричним струмом, позбавляли повітря, одягнувши на голову поліетиленовий пакет, та імітували розстріл. Цими забороненими методами окупанти намагались отримати від потерпілих інформацію про військово-політичне керівництво України, Збройні Сили України та осіб, які брали участь в АТО/ООС", - ідеться у повідомленні.

Офіцеру Росгвардії повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни (ч.1 ст. 28 ч. 1 ст. 438 КК України)
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: