13 лютого 2024   09:07   177

Внаслідок російських обстрілів у Харкові в річку потрапило 3 тисячі тон нафтопродуктів, - ОВА

Внаслідок російських обстрілів у Харкові в річку потрапило 3 тисячі тон нафтопродуктів, - ОВА
У Харкові через обстріли росіян стався витік нафтопродуктів в екосистему.

В річку потрапило близько 3000 тон нафти.

Як інформує Цензор.НЕТ про це повідомили в телеграм-каналі Харківської ОВА.

"У результаті ударів окупантів по резервуарах підприємства у Немишлянському районі стався виток нафтопродуктів в екосистему. За попередніми даними, в навколишнє середовище потрапило близько 3000 тонн продуктів", - пишуть в ОВА.

Як зазначено, нафта потрапила в річку Уди.

Повідомляється, що всі профільні служби працюють над ліквідацією наслідків.

Так фахівці Державної екологічної інспекції у Харківській області в негайному порядку відібрали проби води на 9 об’єктах міста Харкова та області, а саме в річці Уди.

"Зразки передали для проведення експрес-тестування до Науково-дослідної установи "Український науково-дослідний інститут екологічних проблем" з метою визначення рівня забрудненості та наявності шкідливих речовин", - уточнюють в адміністрації.

Крім того, розроблено алгоритм дій щодо перешкоджання просуванню шкідливих речовин по річці Уди, що впадає у річку Сіверський Донець. Та визначено місце на руслі річки Уди, де проводитимуться заходи із зупинки пересування нафтопродуктів з застосуванням портових інфраструктурних загороджень та знезараження водних ресурсів за допомогою сорбенту.

Також ОВА ухвалила рішення про посилення перевірок та заходів контролю на місцях зберігання, транспортування і реалізації нафтопродуктів та інших небезпечних обʼєктів на території Харківської області.

За результатами попередніх досліджень, нафтопродукти не потрапили до джерел з питною водою.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: