Росія втратила майже третину свого угруповання Чорноморського флоту, проте агресору вдається поповнювати корабельний склад.Про це в коментарі
РБК-Україна повідомив військово-морський експерт Defence Express Володимир Заблоцький.
Що відомо про бойову роботу по російським кораблямРезультати останніх ударів очевидні - російські кораблі змушені перебувати в східній частині Чорного моря, розосереджуючись між портами в Новоросійську, Сочі та Туапсе. Що стосується окупованого Севастополя, то їхня присутність зведена до мінімуму. Спікер ВМС Дмитро Плетенчук заявляв, що туди з різних причин заходять лише лічені одиниці.
За два роки вдалося припинити домінування Росії в західній частині Чорного моря, зокрема розблокувати зерновий коридор. Загрози ракетного обстрілу з Чорного моря значно знизилися, але все ж вони є.
Речник СБУ Артем Дехтяренко також додав, що в них ще багато роботи, тож вони планують спецоперації, знищують військові об'єкти ворога, руйнують логістичні артерії, працюють далі та наближають перемогу. Знищення
"Чорноморського флоту РФ - завдання надскладне, але реальне. Зазвичай СБУ розповідає про свої задуми тоді, коли досягає результатів. Тому замість прогнозів ми робитимемо свою справу: знищуватимемо ворога будь-якими способами на землі та на морі", - зазначив Дехтяренко.
А голова СБУ Василь Малюк заявляв, що після того, як виб'ють усі ракетоносії, увага перейде на підводні човни.
Втрати окупантівПлетенчук пояснив, що із загальної чисельності російського флоту в Чорному морі близько 80 одиниць третину знищено та ще багато кораблів пошкоджено.
Безповоротні втрати - 27 одиниць, включно з 14 серйозними суднами, серед яких великі десантні кораблі, ракетні катери, підводний човен "Ростов-на-Дону" і патрульний корабель. Пошкоджено і перебувають на ремонті 15 кораблів.
"Однак присутність спостерігається досить серйозна - це 10 ракетоносіїв (зокрема три підводні човни), 2 ракетні катери, кілька патрульних і сторожових кораблів. Також великі десантні кораблі в кількості 5 одиниць залишаються в строю (4 в ремонті)", - наголосив він.
За його словами, угруповання РФ в Азово-Чорноморському регіоні досить серйозне.
РФ намагається компенсувати свої втратиРосійський флот має наближатися до критичної позначки. Зустрічається думка про те, що треба знищити ще умовно десяток кораблів і ЧФ Росії як такий перестане існувати. Але експерт Володимир Заблоцький обережний в оцінках. Зокрема тому, що агресору вдається поповнювати корабельний склад.
"Вони використовують заводи в окупованих Керчі та Феодосії. Той самий "Сергій Котов" і ще два кораблі там були побудовані, ще два будуються. Вони будують малі ракетні кораблі типу "Каракурт". А також перекидають із Каспійського моря і Зеленодольська (Татарстан, там розташований суднобудівний завод на Волзі, - ред.) Десь півтора десятка кораблів вони точно отримали в Чорному морі за час війни", - зазначив він у розмові з виданням.
З Каспійського моря і Зеленодольська росіяни перекидають судна внутрішніми водними шляхами через судноплавний канал Волга-Дон до Азовського моря. Крім того, Чорноморському флоту допомагають кораблі ФСБ, яких чимало, і вони беруть участь в агресії.
Підводні дрониМіркувати про боєздатність ЧФ Росії і про те, скільки потрібно потопити, щоб звести її до нуля, можна лише відносно. В ідеалі для початку - добити 10 ракетоносіїв, що залишилися, серед них три підводні човни. Як їх знищити, поки неясно. Той самий "Ростов-на-Дону" вдалося дістати ракетою Storm Shadow на ремонті в севастопольському доці.
"Нічого не можу тут сказати, але знаю, що наші працюють над цим. Можливо, будуть якісь підводні дрони. Або торпеди на них будуть чіпляти, подивимося", - сказав Заблоцький.
Факт у тому, що на сьогодні Чорноморський флот РФ здатний виконувати єдине завдання - нанесення ракетних ударів. Експерт додав, що далі мису Тарханкут виходити він більше не може, тому що на захід починається зона ураження українськими ракетами.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.