Здатність Росії випускати танки, ракети та снаряди посилила тиск на Україну, але аналітики сумніваються, що це зможе тривати довго.Через посилення виробництва зброї страждає російська економіка, а якість нового озброєння - сумнівна. На думку високопоставлених посадовців, Москва зможе продовжувати свої військові зусилля ще від 2 до 5 років.
Про це пише видання Wall Street Journal із посиланням на співрозмовників, передає
Цензор.НЕТ.
За словами високопоставленого посадовця НАТО, Росія, ймовірно, зможе продовжувати свої військові зусилля в нинішніх масштабах ще від двох до п'яти років.
За даними видання, щонайменше дві європейські військово-розвідувальні служби також вважають, що РФ може виробити достатньо зброї, щоб вистачило ще на кілька років. Однак зростання військового виробництва відображається на економіці Росії й може бути нестійким, враховуючи відтік інвестицій, робочої сили та матеріалів з інших секторів російської економіки.
Росія стане залежною від своїх союзниківАналіз фінського центрального банку також показує, що більша частина зростання виробництва, пов'язаного з обороною, припадає на низькотехнологічну продукцію, таку як сталь, а не на складніші товари, такі як напівпровідники, щодо яких Росія залежить від іноземних постачальників.
WSJ пише, що Росія занурилася в запаси старих артилерійських боєприпасів.
За даними Королівського Об'єднаного інституту оборонних досліджень Великої Британії, цей запас зараз становить приблизно 3 млн патронів, значна частина яких у поганому стані.
Королівський інститут оборонних досліджень та інші аналітики наголосили, що російського внутрішнього виробництва боєприпасів недостатньо, щоб задовольнити її потреби в Україні. А це означає, що Москва стане ще більш залежною від допомоги таких союзників як Китай, Іран і Північна Корея, наголошує видання.
Цифри щодо виробництва вводять в омануЗа даними WSJ, деякі аналітики ставлять під сумнів російське військове виробництво. Наприклад, Росія не робить різниці між новоствореними бронемашинами та старими моделями, вивезеними зі зберігання та відремонтованими.
"Вони нарощують цифри", - сказав дослідник Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкл Джерстад.
Наприклад, пояснюють журналісти, танковий завод "Омсктрансмаш" в Омську виробляє танки, схожі на Т-62, які не випускалися з 1970-х років, і Т-54/55, які вперше були розроблені після Другої світової війни. Ці старі танки не такої гарної якості, як нові моделі, і їхні запаси з часом вичерпаються.
Видання пише, що РФ справді "закачала ресурси" у свою збройову промисловість.
Торік 21% усіх федеральних витрат РФ пішли на те, що Москва класифікує як оборону, порівняно з майже 14% у 2020 році. У бюджеті Росії на 2024 рік передбачається ще більша частка витрат на оборону - понад 29%.
Але західні аналітики дедалі частіше ставлять під сумнів якість виробництва зброї Росією, додає WSJ.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.