Руслан Пономарьов розповів, що він думає про вчинки та заяви Сергія КарякінаКраматорськ став шаховою столицею області за багато років до того, як до нас переїхала ДонОДА. У 2000 році у місті створили Донецький обласний шаховий клуб ім. О.В. Момота.
Наймолодший чемпіон світуДо Краматорська, хоча й не одразу, стали приїжджати юні шахісти з усієї України. Їх надихав приклад хлопця з Горлівки, який саме як житель нашого міста досяг шахових висот. Звісно, йдеться про Руслана Пономарьова. У 2002 він виграв світовий чемпіонат, ставши наймолодшим чемпіоном світу. Руслану тоді було лише 18.
У Руслана чимало інших успіхів. Він дворазовий переможець шахових олімпіад 2004 та 2010 років у складі збірної України, переможець командного чемпіонату світу 2001 року. Також він віцечемпіон Європи (2001), срібний призер Кубка світу (2005), чемпіон України 2011 року.
Його рейтинг станом на лютий 2024 року — 2647 (92-е місце у світі, 5-е в Україні).
Зараз Руслан живе в Більбао (Іспанія). Одружений, має двох дітей.
Наймолодший гросмейстер світуСеред інших відомих виконавців клубу імені Момота є й Сергій Карякін. Уродженець Сімферополя, він увійшов до Книги рекордів Гіннеса як наймолодший (на той час) міжнародний гросмейстер — отримав це спортивне звання у віці 12 років і 211 днів. Переможець кубка світу ФІДЕ 2015 року та турніру претендентів 2016, програв Магнусу Карлсену в матчі за звання чемпіона світу із шахів 2016.
25 липня 2009 року указом Президента РФ Медведєва отримав громадянство Росії та дуже активно й досі проявляє свою підтримку діям рф проти України. Наприклад, підтримав анексію Криму у 2014-му році.
А у 2022 році з першого дня російського вторгнення в Україну долучився до пропаганди та виправдання російської агресії щодо України, заявивши на одному з російських шахових сайтів таке: "Крайне удивительно видеть тех, кто призывает Россию остановиться" та ще таке "Наши (прим. —- російські) солдаты пришли с миром".
Сергій Карякін неодноразово відвідував окуповані території, підтримуючи російських окупантів. Збирав для терористів "днр" техніку та амуніцію. Ба більше, він - довірена особа Путіна на виборах 2018 та 2024 року.
Що каже Руслан Пономарьов про колишнього одноклубникаСайт
sport-express.ua звернувся до Руслана Пономарьова за коментарем щодо поведінки його колишнього одноклубника Сергія Карякіна. А ми наводимо його інтерв'ю зі скороченнями.
– Руслане, Ви разом з Карякіним займалися у шаховій школі, грали за збірну України. Ви товаришували? Які мали взаємовідносини?– У юнацтві у нас були добрі стосунки. Я трохи старший за Сергія, але це ніяк не впливало. Пізніше він разом зі своєю першою дружиною, гросмейстером Катериною Должиковою (Київ), вітали мене із Днем народження.
Сергій навіть мене запрошував на власне весілля. Він одружився зовсім юним (у 19 років). Казав: «Це не жарт! Я одружуюсь!». Я тоді не зміг бути присутнім на церемонії, бо мав інші плани. Гарні відносини у нас залишилися й після того, як Сергій переїхав на проживання до Москви.
– Коли ставлення до колишнього товариша по збірній у Вас змінилося?– Це сталося миттєво. Зокрема, у 2014 році. Тоді в Україні пройшла Революція Гідності, і Президент Віктор Янукович втік до Росії. Далі почалося вторгнення росіян до Криму. І Карякін несподівано для багатьох запостив: мовляв, «Ура, Крим наш!» Висловив із цього приводу повну підтримку Президенту РФ Володимиру Путіну.
– З того часу ви вже не спілкуєтеся?– Ні. Після таких заяв це якось важкувато робити. Бо я Сергію не батько і не брат. До того ж ми живемо в різних країнах. Чому з Карякіним таке трапилося, я не знаю. Нехай це вивчають психоаналітики чи психологи.
З цього приводу можу навести приклад іншого вихованця нашої Краматорської школи, гросмейстера Катерину Лагно. Вона також змінила громадянство на російське, вийшла заміж за відомого гросмейстера із РФ Олександра Грищука. Але я не бачив, щоб вона постила якісь заяви із підтримкою російської агресії в Україні. А ось Сергій Карякін в цьому плані набагато активніший за багатьох відомих росіян.
– Як Ви ставитеся до того, що Сергій нещодавно грав у шахи з російськими військовими на Донбасі, надихаючи на подальші воєнні злочини?– Можу висловити версію, що це якась хвороба. Напевно, російська пропаганда дуже сильно подіяла на Сергія. Коли у Москві проживеш кілька років, можливо, під її нав'язливою дією у мозку щось змінюється.
Я не лікар, тому мені важко поставити конкретний діагноз... Можливо, для цього потрібно робити якісь аналізи?! Маємо взагалі унікальний випадок, бо зрозуміти мотивацію Карякіна досить складно. В першу чергу, Сергія використовують для внутрішньої російської пропаганди. Тобто його заяви та дії спрямовані в першу чергу для Z-аудиторії.
– А яке ставлення до Сергія у шаховому світі?– Останнім часом він не бере участі в жодних змаганнях. Думаю, йому було б важко поїхати кудись. Напевно, через тривалу перерву у виступах рівень вже не той. Також, можливо, через всі свої ганебні заяви на тему війни з Україною Сергій Карякіну важко психологічно сідати за дошку проти суперників світового класу.
Нагадаю, РФ продовжує контролювати Всесвітню шахову федерацію (ФІДЕ). Адже громадянин цієї країни Аркадій Дворкович є її президентом. І при цьому Карякін боїться їхати на серйозні турніри.
Отак хлопці, які виросли як шахісти в одному українському місті, обрали різні життєві шляхи.Фото обкладинки - sport-express.ua
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.