Поява мікрохвильових печей та Wi-Fi-роутерів здається багатьом знаком боротьби з тарганами, але це далеко не так.
Ці комахи все ще активні та проникають у різні приміщення: лікарні, школи, гуртожитки, а також багатоквартирні будинки.
У цій статті ми пропонуємо докладну інструкцію щодо того, як позбутися тарганів самостійно, якщо вони раптово з'явилися у вашій квартирі.
У старих будинках з підвалами для зберігання та вбудованими сміттєпроводами ймовірність зустріти тарганів вища, ніж у нових будівлях. Тим не менш, ризик появи цих неприємних комах завжди є. Якщо ви зіткнулися з тарганами у своєму будинку, це може означати, що вони прийшли із сусідніх квартир чи під'їзду.
Тому перш за все, коли ви виявляєте тарганів, слід зайнятися запечатуванням тріщин і щілин: під плінтусами, підвіконнями, в стелі і т. д. Ці щілини можна закласти за допомогою монтажної піни, спеціального скотчу та інших відповідних засобів.
Сливи раковин та ванни також слід закрити ґратами, оскільки таргани можуть легко проникати через водопровідні труби, які заповнюються водою лише на 90% навіть за максимального навантаження.
Вентиляційні отвори також потрібно захистити, закривши їх дрібною сіткою чи марлею.
Всі ці заходи допоможуть зменшити шанси вже присутніх тарганів залишити вашу квартиру в разі небезпеки, а також запобігають вторгненню інших особин. Коли кількість тарганів у вашій оселі стане відносно стабільною (вони розмножуються досить швидко), можна приступати до їхнього поступового знищення.
Таргани віддають перевагу темним і теплим місцям, тому часто обґрунтовуються в решітці холодильника, під вбудованою плитою, в мікрохвильовій печі, кухонних шафах і навіть у пральних машинах.
Проведення генерального прибирання допоможе вирішити дві проблеми:
Необхідно ретельно промити всі поверхні, включаючи підлогу, електроприлади, полиці кухонних шаф тощо з використанням розведеного оцту.
Хоча аміак і речовини, що містять хлор, можуть відштовхувати тарганів своїм запахом, їх використання не рекомендується через їх шкідливість для людини. До того ж, якби таргани не переносили хлор, вони б не перебували у лікарнях.
Пересуваючи холодильник або кухонний стіл від стіни, потрібно бути готовим до можливої зустрічі з великою кількістю тарганів.
Рекомендується мати при собі балончик з дихлофосом (він ефективний при безпосередньому попаданні), взуватись у тапочки та психологічно підготуватися до такої ситуації.
У ході збирання ви, можливо, виявите розлиту крупу в шафі, залишки яєчні на плиті, що пригоріла, крихти на столі або немитий посуд в раковині - все це є джерелом їжі для тарганів. Тому важливо мити посуд відразу після їжі, прибирати залишки їжі зі зливу раковини, збирати крихти та підмітати підлогу.
Бажано уникати скупчення сміття на тривалий час, найкраще виносити його щодня – для харчових відходів вистачить невеликого пакету, наприклад, від хліба.
Усю їжу слід зберігати у закритих контейнерах: крупи, борошно та інші продукти тривалого зберігання слід пересипати у банки, а хліб зберігати у пакеті. Усі залишки їжі слід забирати в холодильник.
Ще важливіше позбавити тарганів доступу до води: без їжі вони можуть прожити тижні, але без води – не більше доби. Необхідно тримати поверхні столів, ванни, раковин, стіни у ванній кімнаті або душовій кабіні сухими, ретельно витирати посуд та не залишати воду на ніч у кружках та склянках.
Зубні щітки, мочалки, губки для миття посуду та інші предмети слід ретельно висушувати.
Існує жарт про те, що після ядерної війни виживуть лише таргани, і в цьому жарті є частка істини. Ці комахи напрочуд адаптуються до найнесприятливіших умов.
Однак за допомогою хімічних засобів можна досягти хороших результатів, скориставшись усім арсеналом хімічної промисловості: гелями, крейдою, пастками і т. д. Не слід забувати і про борну кислоту, яка, щоправда, знищує лише дорослих особин і не впливає на яйця.
Для найбільшої ефективності слідує:
Гелі та пастки зазвичай містять речовини, що впливають на нервову систему комах, тоді як борна кислота роз'їдає травну систему. Тому важливо поєднувати їх, щоб ефективно знищувати тарганів зсередини та зовні.
Також можна використовувати більш дорогі ультразвукові відлякувачі, проте їхня ефективність не доведена.
Не рекомендується використовувати професійні інсектициди, оскільки вони часто містять підвищену дозу отрут і можуть бути небезпечними не тільки для тарганів, але і для людини.
06.05.2025 // 17:03:46
У Києві викрили мережу нарколабораторій06.05.2025 // 17:01:27
Ціни на російську нафту впали до мінімуму за два роки і вже на 40% менші, ніж закладено у бюджет, – Reuters06.05.2025 // 17:00:19
Росіяни хочуть зайти у Дніпропетровську область до 9 травня: у ЗСУ оцінили, чи можливо це06.05.2025 // 16:58:50
Пентагон без відома Білого дому тимчасово зупиняв військову допомогу Україні, - Reuters06.05.2025 // 16:56:30
Повна ізоляція від світу: у Ватикані відключать зв’язок на час обрання нового Папи Римського06.05.2025 // 16:55:04
Ізраїль завдав удару по столиці Ємену: знищено аеропорт06.05.2025 // 16:52:57
Кадиров заявив, що попросив про відставку06.05.2025 // 16:52:09
Україна суттєво просунулась в боротьбі проти корупції, - генсек ОЕСР Корманн06.05.2025 // 16:50:59
Економічний та антикорупційний ефект цифровізації становить понад ₴66 мільярдів - Шмигаль06.05.2025 // 16:49:15
Hyundai починає використовувати людиноподібних роботів Boston Dynamics на заводі в США
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.