23 квітня 2024   15:03   175

Повідомлено про підозру російським посадовцям Атакіщеву та Горбунову, які від’єднали ЗАЕС від енергосистеми України, - СБУ

Повідомлено про підозру російським посадовцям Атакіщеву та Горбунову, які від’єднали ЗАЕС від енергосистеми України, - СБУ
Служба безпеки та Офіс Генерального прокурора зібрали доказову базу на двох громадян РФ, які організували від’єднання Запорізької АЕС від єдиної енергосистеми нашої держави.

Ідеться про заступника директора захопленої атомної електростанції Атакіщева Едуарда та його підлеглого – головного інженера Андрія Горбунова.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу СБУ.

За даними слідства, до "призначення" росіяни працювали на Ростовській АЕС.

Звідти вони прибули на тимчасово окуповану територію на півдні України й на початку жовтня 2022 року ввійшли до керівного складу ЗАЕС.

Зазначається, що Атакіщев і Горбунов намагалися інтегрувати обʼєкти української станції до структури "Росатома" та приєднати технологічні потужності станції до енергетичної системи РФ.

Також фігуранти підбурювали українських атомників співпрацювати з агресором та укладати "контракти" з окупаційною адміністрацією АЕС. У разі відмови – погрожували переслідуваннями з боку репресивних органів Росії.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили обом фігурантам про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

• ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни);

• ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 (підбурювання до вчинення державної зради в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб).
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: