22 травня 2024   13:24   637

Що потрібно знати про графіки відключень? – відповідає ДТЕК Донецькі електромережі

Що потрібно знати про графіки відключень? – відповідає ДТЕК Донецькі електромережі
З 16 травня енергетики ДТЕК Донецькі електромережі вимушені застосовувати графіки стабілізаційних відключень у регіоні за розпорядженням НЕК «Укренерго» через значний дефіцит електроенергії в енергосистемі.

Про це інформує Донецька обласна державна адміністрація

Російські атаки дуже пошкодили енергетичну систему, тому електроенергії не вистачає для всіх споживачів країни. Якщо не обмежувати споживання за таких умов, це призведе до численних аварій. Чому відключення необхідні та як вони відбуваються – відповідають в ДТЕК Донецькі електромережі.

Причиною значного дефіциту електроенергії стали наслідки масштабних атак ворога по енергоінфраструктурі країни. За останні місяці особливо відчутних руйнувань зазнали саме станції генерації. Енергетики задіяли всі можливі ресурси, однак їх не достатньо. Щоб вберегти енергосистему, проводяться відключення. На Донеччині ситуація ускладнюється постійними обстрілами, ракетними та авіаударами через активні бойові дії, які продовжують руйнувати у тому числі енергоінфраструктуру регіону. Фахівці енергокомпанії не завжди мають доступ до місць проведення робіт через безпекову ситуацію в області. Однак, енергетики розпочинають ремонти одразу, щойно це стає можливим та військові надають дозвіл на проведення робіт.

Хто вирішує, коли будуть відключення?

НЕК «Укренерго» оцінює наявну потужність, яка виробляється, а потім розподіляє, скільки електроенергії буде доступно в кожному регіоні. Якщо споживання перевищуватиме цей обсяг, головний диспетчер дасть розпорядження ДТЕК Донецькі електромережі застосовувати стабілізаційні або екстрені відключення. Зі свого боку оператор системи розподілу робить все необхідне, щоб доступна електроенергія розподілялась справедливо між всіма мешканцями та підприємствами.

Як працюють графіки відключень? Чому світла немає більше 4-х годин?

Оскільки доступний обсяг енергоспоживання спрогнозований заздалегідь, ДТЕК Донецькі електромережі має змогу рівномірно його розподілити між різними споживачами і скласти графік, згідно з яким світло відключають у всіх по черзі.

У графіках є дві категорії:

біла зона — світло є;

сіра зона — світла немає (близько 4 годин ± 30 хвилин для переключення клієнтів);

Чому не попереджали щодо відключень?

Ми повідомляємо про введення графіків відключень одразу, як отримуємо цю інформацію від НЕК «Укренерго». Повідомлення про графіки публікуємо на сайті ДТЕК Донецькі електромережі, на сторінці у Facebook та чат-боті у Viber і Telegram. Ознайомитися з графіками можна на нашому сайті в розділі "Відсутня електроенергія". Якщо ж відключення екстрене – воно відбувається без попередження та заздалегідь визначеного графіку. Щойно наші фахівці отримують команду НЕК «Укренерго», протягом 10 хвилин вони мають обмежити споживання на чітко визначений обсяг.

Навіщо застосовувати відключення вночі?

Оператор системи розподілу чітко підпорядковується командам оператору енергосистеми – НЕК «Укренерго». Ми проводимо відключення тільки тоді, коли отримуємо відповідну команду. Наразі відключення застосовують у вечірні пікові години споживання електроенергії – з 18:00 до 24:00. Саме в цей період є дефіцит електроенергії.

Чому в мого сусіда є світло, а в мене нема?

Відключення застосовуються до всіх будинків та вулиць. Проте різні будинки і навіть різні під’їзди одного будинку можуть живитися від різних ліній електропередачі, тому відключаються в різний час. Будинки, підключені до критичної інфраструктури (лікарні, насосні станції, котельні), не відключаються взагалі. Список таких об’єктів затверджує місцева влада.

Чи відключатиметься вуличне освітлення?

Цим питанням опікується місцева влада. Спільно з місцевою владою ми проводимо переговори та шукаємо оптимальне рішення щодо відключення вуличного освітлення, що з одного боку допоможе економити електроенергію, а з іншого – не буде знижувати безпеку міст.

Ми розуміємо, наскільки вам складно без світла. Але просимо вас набратись терпіння та вірити в енергетиків. Ми робимо все, аби відключення були якомога коротшими.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Можливість коментування матеріалів на сайті тимчасово відключена.

Останні новини: