27 травня 2024   16:15   253

Обираємо ігровий ноутбук: процесор, відеокарта, ОЗП та інші важливі деталі

Ігровий ноутбук є універсальним пристроєм, який поєднує в собі функції розважального центру та робочого інструменту.

Завдяки своїй мобільності його, наприклад, можна брати з собою у подорожі та відрядження. Це, наприклад, дозволяє брати участь в онлайн-турнірах навіть у нестандартних та несподіваних умовах. І саме цей показник для геймерів є вельми важливим. На recorder.com.ua Ви обов’язково знайдете ігровий ноутбук, який відповідає саме Вашим потребам. А ми далі продовжимо розбиратися, як обрати ноутбук для ігор та які секрети приховують «геймерські» ноутбуки. 

Обираємо ігровий ноутбук: процесор, відеокарта, ОЗП та інші важливі деталі

Процесор

Для отримання реалістичної графіки варто починати з чіпів Intel Core i3 або AMD Ryzen 3. Слабші процесори можуть обмежувати можливості ноутбука.

Для середніх та більш розширених налаштувань – Core i5 або Ryzen 5.

Для максимальних налаштувань – Core i7 або Ryzen 7.

Найпотужніші моделі з Core i9 або Ryzen 9 забезпечать продуктивність на кілька років уперед.

Відеокарта

За продуктивністю графічного адаптера виокремлюють:

  • Початковий рівень. Nvidia GeForce 1600-й серії та AMD Radeon 500-й серії – для низьких та середніх налаштувань графіки при роздільній здатності Full HD.
  • Середній рівень. Nvidia GeForce 2000-й серії та AMD Radeon 5000-й серії – для високих налаштувань графіки при роздільній здатності Full HD.
  • Топовий рівень. Nvidia GeForce 3000-й серії та AMD Radeon 6000-й серії – для роздільної здатності 4K та забезпечення можливості підключення декількох моніторів.

Також варто зазначити, що для ігрового ноутбука необхідно обирати моделі з дискретними відеокартами, оскільки інтегровані не забезпечують достатньої потужності. Але вартість таких ноутбуків із дискретним відеочіпом буде значно вищою.

Оперативна пам’ять (RAM)

Обсяг та частота оперативної пам’яті також є вельми важливими характеристиками.

  • Мінімальний обсяг (RAM) для запуску ААА-ігор – 8 ГБ із частотою від 2133 МГц.
  • Для стабільного FPS у топових іграх Вам уже буде необхідно 16 ГБ (RAM) з частотою 2400 МГц а також вище.
  • Топові моделі мають 32 ГБ (RAM) з частотою понад 3000 МГц та можливість розширення. 

Накопичувачі

Об’єм пам’яті середньої ААА-гри становить близько 30-50 ГБ, тому обсяг пам’яті ігрового ноутбука має становити не менше 240 ГБ. Для зберігання, наприклад, кількох ігор, відео та ін. необхідно щонайменше 500-1000 ГБ.

Найкращі моделі оснащені SSD-накопичувачами, які на відміну від HDD, є швидшими, тихішими, стійкішими до незначених механічних впливів, але дорожчі й мають при цьому менший термін служби, ніж HDD.

Система охолодження 

Процес гри досить сильно підвищує температуру процесора. Оптимальний діапазон для ігрових ноутбуків становить 60°С-85°С, тому варто подбати про потужну систему охолодження. 

Екран

Розмір екрана користувачі обирають залежно від власних уподобань.

  • Ультрабуки (12-14 дюймів).
  • Стаціонарні моделі (17,3 дюйма).
  • Золота середина (15,6 дюйма – вважається стандартною).

Майже 90% ігрових ноутбуків мають Full HD-екрани (1920x1080 пікселів). Топові моделі оснащуються 4K-екранами (3840x2160 пікселів). При цьомуIPS-дисплеї забезпечують насичене зображення, а TN-екрани – краще відтворюють динамічні сцени.

Інтерфейси

USB 3.0 для клавіатури, мишки та інших аксесуарів.

HDMI або mini-DisplayPort для виведення зображення на зовнішній екран.

3,5-міліметровий роз’єм для навушників і мікрофону. Також для вимогливих ігор з зовнішніх SSD необхідні порти USB 3.1 Gen2 або Thunderbolt 3.

Важливою характеристикою є також швидкість бездротового підключення. Адаптери Wi-Fi a/c видають швидкість до 433 Мбіт/с, а для стрімінгу краще обирати модулі Wi-Fi ax з пропускною спроможністю понад 1 Гбіт/с.

Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: