13 червня 2024   15:43   245

Воскові свічки в минулому та нині

Воскові свічки в минулому та нині

Люди віддавна використовували різноманітні вироби, щоб освітити оселю, й воскові свічки були найпопулярнішими через доступність, просте та швидке виготовлення.

Але відомо, що свічки використовувались ще у традиційних обрядах як символ сакральної культури. Раніше без них не обходилось жодне обрядове дійство.

Як роблять свічки

Зараз воскові свічки виробляються на підприємствах або у приватних бджільництвах. Раніше виготовляти цю продукцію доручали людям літнього віку, поважним та мудрим, щоб вони своїми руками загорнули у виріб надію й натхнення, поділились своїм досвідом. Головними атрибутами були свічки-трійці та страсні, які оберігали від нечисті й злих духів. Такий елемент виступає сильним оберегом для новонародженого та його матері, слугує символом сімейного щастя та добробуту. Під час похорон свічки використовували, щоб освітити останній путь померлого. Молоді дівчата часто ворожили зі свічкою, обираючи собі судженого. Кожна з них сама робила собі маленькі свічки й ворожила на коханого.

Напередодні свята громада збиралась в одному місці. Хтось займався приготуванням питного меду, інші виготовляли свічки з бджолиного воску. До особових подій (Різдво, Новий рік) робили гігантські свічки, які не гасили упродовж довгого строку.

Традиційно при монастирях займалися виробництвом воскових свічок, які потім реалізувались у церквах та на ярмарках. Кожне братство мало маленькі вироби та великі у вигляді пірамід різних кольорів, які виставляло на спеціальних підставках. Висота деяких перевищувала 2 метри.

Віск для свічок збирався усією громадою. Потім його перетоплювали, робили гніт та формували екологічні вироби. Щоб товар був гарний та рівний, довго горів та не ламався, треба бути справжнім майстром, яких дуже цінували в кожному селі та місті.

Наші предки поклонялися вогню, приписуючи йому неймовірну силу очищування та відродження. Тому виготовленню воскових свічок приділялась велика увага. Сьогодні деякі виробники, як і раніше, додають до основного складу різноманітні висушені трави, ароматичні масла, сіль, які забирають негатив навколо себе, сприяють поліпшенню настрою та самопочуття.

Як обрати якісну воскову свічку

Воскові свічки в минулому та нині

Усі знають, що віск дуже швидко згоряє. Тому слід прислухатись до порад експертів, як вибрати таку свічку, щоб довго горіла й не гасла. Що враховувати при купівлі товару:

  • Треба правильно підібрати співвідношення стрижня (гноту) до діаметру свічки. Чим товстіший виріб, тим товстіший повинен бути гніт. Його має бути видно з обох боків.
  • Віск повільно плавиться й стікає, а парафін згоряє, тому воскові свічки довше жевріють.
  • Бджолиний віск має приємний медовий смак, під час нагрівання виділяє антибактеріальні речовини у повітря. 
  • Якщо воскова свічка тріскається при використанні, то до її складу додано парафін (понад 30%).

Секрет довгого горіння: щоб воскова свічка сяяла довше у два рази, покладіть її у холодильник приблизно на годину.

До переваг воскових свічок відносять екологічність матеріалів та процесів виготовлення. Також вони можуть ароматизувати приміщення.

Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: