Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив, що в Україні розслідуються 168 кримінальних проваджень, які стосуються примусового переміщення та депортації українських дітей на окуповані території та до РФ, однак таких випадків значно більше.Як передає
Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це Костін заявив під час вебінару Bring kids back у четвер у Брюсселі.
"Кримінальне провадження щодо воєнних злочинів у вигляді примусового переміщення та депортації українських дітей об'єднує 168 проваджень і перебуває під безпосереднім контролем спеціалізованого підрозділу Департаменту у справах дітей", - сказав Костін.
Він зазначив, що у розслідуванні таких фактів беруть участь прокурори, які мають досвід роботи з дітьми, оскільки необхідно забезпечити підхід, орієнтований на жертву, а також дотриматися інтересів дитини.
Крім того, Костін зауважив що в межах розслідування щодо депортації українських дітей уже є певний прогрес. Так, повідомлено про підозру депутату Держдуми РФ, дружині лідера фракції у Федеральних зборах, які безпосередньо причетні до депортації українських дітей, керівнику так званого департаменту охорони здоров'я окупаційної влади Херсонської області, заступнику начальника так званого відділу молодіжної політики, сім'ї та спорту військово-цивільної адміністрації окупаційної влади в Херсонській області.
"Паралельно ми тісно співпрацюємо з Міжнародним кримінальним судом, який видав свої перші ордери на арешт (у березні 2022 року) Володимира Путіна та російської дитячої омбудсменки Марії Львової-Бєлової саме за воєнні злочини у вигляді примусового переміщення та депортації українських дітей до Росії", - додав він.
Щодо кількості кейсів із депортації дітей, Костін наголосив: "Цифра, яку ми використовуємо в наших справах публічно - це інформація національного інформаційного бюро, ця цифра відповідає офіційній інформації української влади. Звісно, у нас є маса інформації, і цифра потенційно більша".
Генпрокурор уточнив, що один кейс не означає факту депортації однієї дитини: "Один кейс може містити сотні дітей, тому що є абсолютно різні ситуації".
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що росіяни розміщують на сайтах з усиновлення фото викрадених українських дітей.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.