Ситуація на фронті поблизу Краматорська станом на 18 червня 2024 року.На Краматорському напрямку навколо Часового Яру тривають бої. Російські окупанти намагаються обійти місто з півдня та з півночі, а також закріпилися у мікрорайоні Канал.
“На Краматорському напрямку противник не припиняє спроб просунутися до мікрорайону Новий міста Часів Яр, де на даний час відбувається бій”, —
йдеться у ранковому зведенні Генштабу ЗСУ від 18 червня.
За
інформацією речника ОСВУ “Хортиця” Назара Волошина, протягом останнього тижня на Краматорському напрямку відбулось 65 боїв в районах Григорівки, Калинівки, Кліщіївки, Іванівського та мікрорайону Новий.
“Останнім часом російські війська сконцентрували свої зусилля на відтинку Часів Яр – Кліщіївка, Андріївка. Окупанти намагаються захопити ці населені пункти для подальшого просування в напрямку Краматорська та Словʼянська”, — додав Волошин.
Як
розказав український військовий 41-ї окремої механізованої бригади Кирило Сазонов в етері Radio NV, бої навколо Часового Яру тривають постійно, як з півночі, так і з півдня.
Варто зрозуміти, що тут немає такої суцільної лінії фронту, як у Першу світову війну. Тобто бойові дії відбуваються в різних місцях. Щодо Часового Яру, то так, поблизу Кліщіївки майже постійно йдуть бої, і поблизу Іванівського теж постійні боєзіткнення. Це поруч з Часовим Яром”, — зазначив Сазонов.
За його інформацією канал Сіверський Донець — Донбас, який проходить через Часів Яр, є серйозною перепоною для просування бронетехніки окупаційних військ.
“Там води, щоправда, немає вже, але це для бронетехніки серйозна перепона. Бо якщо навіть їде з десантом щось порівняно легке, вони мають зупинятися перед каналом, висаджувати десант. І в цей час вони дуже вразливі”, — розказав військовий.
Російські війська зайшли у знищенний мікрорайон Канал у місті, який знаходиться з боку окупованого Бахмута.
“Зруйнований мікрорайон, стирчать, як окремі гнилі зуби, основи багатоповерхівок — погорілі, без вікон, звісно, без всього”, — розказав він.
Як розказав Сазонов, російські окупанти намагаються взяти місто в лещата, а також масовано штурмують його в лоб.
“Як немає великого механізованого штурму, то прориваються невеличкі групи. Їх називають ДРГ, хоча вже так працюють і штурмовики, і піхота. Двоє, троє, п’ятеро осіб — з тим розрахунком, що їх, можливо, не помітять, можливо, пожалкують з чогось важкого по них бити. Такі групи прориваються в мікрорайон, ми там їх знищуємо, працює наша піхота”, — додав військовий.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.