Він триватиме до кінця наступного року та обійдеться міськбюджету у понад 59 мільйонів гривень.Краматорське ЖКГ
повідомило про початок аварійно-відновлювальних робіт будинку по вул. Я. Мудрого, 44, пошкодженого в результаті воєнних дій у серпні 2022 року.
Відповідний
тендер на понад 59 млн грн провели у травні цього року. Перед тим, у березні цього року на його реконструкцію вже планували витратити понад 45 млн грн з міського бюджету. Той
тендер проводили за системою відкритих торгів з особливостями, в результаті чого єдиним учасником та переможцем стало ТОВ "Монтажно-будівельна компанія СДМК" (“МБК СДМК”). Березневим тендером зацікавилася держаудитслужба та згодом, на її вимогу через виявлені порушення, тендер скасували, а договір з підрядником розірвали.
Однак травневий тендер виграв той самий підрядник - “МБК СДМК”. Договір з підприємством був укладений на початку червня. Договором передбачається з липня поточного року виконати роботи з “підвищення несучої здатності грунтів основи фундаменту будинку”. Протягом вересня-грудня 2024 виконати загальнобудівельні роботи у під’їздах. На січень-грудень 2025 року заплановані роботи із заміни вікон у квартирах та у комерційних приміщеннях 1 поверху, ремонт інженерних мереж, систем опалення, вентиляції, каналізації, водопостачання тощо.
Нагадаємо, “МБК СДМК” вже фігурувало у матеріалі-розслідуванні Kramatorsk Post щодо того, хто заробляє на відбудові пошкоджених обстрілами житлових будинків. Тоді це підприємство стало другим з-поміж восьми інших підрядників, що займалися ремонтами постраждалих будинків, за загальною сумою зароблених від ремонтів грошей. Тоді ми зʼясували, що майже всі тодішні підрядники мали один з одним зв’язки, а також звʼязки з міською владою. У "МБК СДМК" були певні звʼязки з деякими іншими підрядниками, але не з міською владою, якщо не рахувати того, що директор фірми Михайло Ганусей балотувався у депутати міської ради від провладної (у випадку Краматорська) і забороненої нині партії ОПЗЖ.
"МБК СДМК" існує з 2012 року. А з 2021 року, після появи нового власника і керівника Михайла Ганусея, воно стало активно брати участь та вигравати у держзакупівлях (з перервою у 2022 році, ймовірно, пов’язаною з початком повномасштабної війни).
При цьому цікаво, що, за
відомостями YouControl, у 2021 році суми власної виручки підприємства та дохід від виграних тендерів були майже рівними. А в 2023 надходження від держзакупівель перевищили виручку від основної діяльності майже в три рази.
Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.