4 липня 2024   09:36   940

Суд пожурив мешканку Краматорська за проведення сепаратистського «референдуму»

Суд пожурив мешканку Краматорська за проведення сепаратистського «референдуму»
На все це знадобилося 10 років.

Суд виніс вирок мешканці Краматорська Ганні Стешиної, яка проводила псевдореферендум у травні 2014 року у місті. Краматорську. Дані про вирок журналісти "Вільного радіо" знайшли в Єдиному державному реєстрі судових рішень, ім’я засудженої опублікували на порталі “Судова влада”.

За даними слідства, Ганна жила у Краматорську і неодноразово брала участь в організації виборів різного рівня до 2014 року.

У травні 2014, коли Краматорськ був окупований проросійськими бойовиками, жінка стала членкинею виборчої комісії під час проведення незаконного референдуму щодо створення т. зв. “ДНР”. Вона добровільно погодилась брати участь в роботі комісії №30 у Краматорську.

10 травня 2014 року Ганна Стешина отримала від “голови дільничної виборчої комісії № 30” (яку також судили, вона отримала покарання за посягання на територіальну цілісність України) інструктаж щодо проведення псевдореферендуму, а наступного дня видавала виборцям бюлетені для голосування та збирала підписи за їх отримання.

Згодом разом з колегами жінка підраховувала голоси та склала “протокол” про результати проведення псевдореферендуму.

Ганна Стешина визнала свою провину і 31 січня 2022 року уклала з прокурором угоду про визнання винуватості.

У липні 2024 суд визнав цю угоду, а Стешину визнав винною у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України за попередньою змовою групою осіб (бо жінка проводила псевдореферендум разом з іншими членами виборчої дільниці, щодо яких відкриті окремі кримінальні провадження). Їй призначили як покарання 3 роки умовно. В цей період засуджена має з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти у разі зміни місця проживання. Якщо жінка порушить закон ще раз в цей період — цей термін стане тюремним.

"Оскаржити вирок можна протягом місяця, але через те, що він винесений на основі угоди, адвокат має право просити лише суворіший вирок, а прокурор — менш суворий. Зазвичай цього не роблять", - пише видання.
ОбщеЖитие
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: