22 липня 2024   10:47   310

Нелегальні потоки мікросхем до РФ через Китай та Гонконг скоротилися на п’яту частину, - Reuters

Нелегальні потоки мікросхем до РФ через Китай та Гонконг скоротилися на п’яту частину, - Reuters
Постачання до Росії напівпровідників та іншої підсанкційної продукції подвійного призначення через Китай та Гонконг для військових потреб Москви від початку 2024 року скоротилися на п'яту частину, однак Гонконг, як і раніше, залишається головним постачальником.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Reuters.

Аналіз США

За даними представника Міністерства торгівлі США, транзитні поставки через Гонконг товарів категорії Common High Priority (CHPL) - сучасних компонентів, включаючи мікроелектроніку, які, на думку США та ЄС, можуть бути використані у війні Росії проти України - скоротилися на 28% у період з січня по травень.

За словами чиновника, за той же період транзитні постачання цих товарів через материковий Китай, за винятком Гонконгу, скоротилися на 19%.

У Мінфіні США вважають такий результат наслідком впливу кількох факторів, серед яких агресивні заходи (санкції) з боку американського уряду, а також його взаємодія з компаніями, продукція яких незаконно імпортується до РФ.

У відповідь на питання про постачання товарів подвійного призначення через Китай до Росії Міністерство торгівлі послалося на попередні заяви, в яких описувалися зусилля, спрямовані на "обмеження доступу Росії до технологій та інших товарів, необхідних їй для ведення жорстокої війни проти України".

Уряд США розглядає Гонконг і Китай як ключові глобальні хаби для постачання Росією матеріалів для своєї армії, включаючи напівпровідники й деталі для безпілотників, тому у Штатах продовжуватимуть вживати заходів для перекриття цих каналів обходу антиросійських санкцій.

Постачання чіпів через Гонконг

Водночас, за даними вашингтонської глобальної некомерційної організації з питань безпеки C4ADS, понад 200 компаній, зареєстрованих у Гонконзі, відвантажили російським покупцям товарів на суму майже 2 мільярди доларів у період з серпня по грудень минулого року.

З них $750 млн - це передові компоненти - від високотехнологічних мікросхем від Nvidia і французької Vectrawave до дешевих чипів від Texas Instruments і Intel.

В американських компаніях-виробниках мікросхем у відповідь на запити Reuters заявили, що припинили продажі в Росію у березні 2022 року та вимагають від своїх клієнтів дотримуватись чинних законів США й не перепродавати продукцію російським покупцям.
Kramatorsk.INFO
Додати коментар

Якщо ви хочете залишити коментар, прохання авторизуватися або зареєструватися.

Останні новини: